Jak obniżyć wersję PS4: Kompletny przewodnik od Modded Warfare

YouTuber sceny Modded Warfare opublikował imponujący samouczek wideo szczegółowo opisujący pełną zmodyfikowaną wersję jego PS4. Na filmie YouTube zmienia się z 6,72 na 10,01, a następnie z powrotem z 10,01 na 6,72.

Obniżenie wersji PS4. Ważne uwagi i zastrzeżenia (poważnie, najpierw przeczytaj to!)

Teraz, żeby było bardzo jasne: w tym momencie nie jest to nic nowego ani przełomowego, a kluczową rzeczą jest to, że możesz wrócić tylko do oprogramowania układowego, którego kopię zapasową utworzyłeś (własnej konsoli). Co więcej, początkowa kopia zapasowa jest znacznie łatwiejsza do wykonania, jeśli twoja konsola ma Jailbroken, chociaż można to zrobić również na „zwykłej” konsoli.

Więc, innymi słowy, jeśli korzystasz z oprogramowania układowego, którego nie można zablokować (np. 10.01 w chwili pisania tego tekstu) i masz nadzieję, że pozwoli ci to przywrócić konsolę do oprogramowania umożliwiającego jailbreak, odpowiedź brzmi „nie”, chyba że wykonałeś pewne prace przygotowawcze w momencie, gdy Konsola może być jailbreakowalna.

Z mojej perspektywy oznacza to, że poradnik najprawdopodobniej będzie bezużyteczny dla zdecydowanej większości osób, które go znajdą, zwykle za późno. Ma jednak ogromną wartość z wielu powodów. Przede wszystkim nie jestem pewien, czy kiedykolwiek istniał tak szczegółowy (i dobrze wykonany!) przewodnik, jak to zrobić. Po drugie, ciągle powtarzamy na tym blogu, że obniżenie wersji PS4 „technicznie możliwe, ale…“, więc teraz będzie można po prostu obejrzeć wideo MW, aby wyjaśnić, dlaczego jest to w najlepszym razie trudne, a co najwyżej niemożliwe. Jak wspomina Modded Warfare, może to mieć pewną wartość dla osób, które „utknęły” w oprogramowaniu nieobsługującym Jailbreakable, ale chcą zaktualizować je do najnowszej i najlepszej wersji, aby móc grać online. Ci ludzie mogą wykonać kopię zapasową swojego obecnego oprogramowania (mając nadzieję, że w końcu będzie można go złamać po jailbreaku), a następnie zaktualizować do najnowszego oprogramowania. Wreszcie, może to utorować drogę do łatwiejszych metod obniżania wersji w pewnym momencie, zwłaszcza jeśli niektórzy ambitni modderzy spróbują pracować nad rozwiązaniami modchipowymi, które nie wymagają lutowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, zakładając, że chcesz wykonać kopię zapasową PS4, aby móc „łatwo” przejść do nowszego oprogramowania, a później wrócić do konsoli po Jailbroken, oto moja szczera rada:

Kup kolejne PS4 i nie próbuj postępować zgodnie z tym przewodnikiem przywracania.

Słuchaj, nie żartuję, posiadanie dwóch PS4 jest prawdopodobnie znacznie bezpieczniejszym pomysłem niż próba obniżenia wersji, a jeśli nie masz już potrzebnych rzeczy, może to być tańsze. (Dawaj lub bierz, jest sprzęt o wartości około 200 USD, który musisz posiadać / kupić, aby obniżyć wersję). Może się to zmienić w przyszłości, jeśli proces stanie się łatwiejszy lub jeśli pojawią się ważne powody, by przemieszczać się tam iz powrotem (na przykład usuwanie cegieł), ale na razie obniżenie wersji PS4 jest niezwykle trudne i wiąże się ze znacznym ryzykiem trwałego zniszczenia konsoli i jest bardziej imponującą technicznie rzeczą niż użyteczną lub opłacalną.

Biorąc to wszystko pod uwagę, jeśli chcesz pozostać przy fascynującym technicznie filmie lub osobistej wiedzy, możesz być odpowiednią publicznością. Przynajmniej możesz chcieć obejrzeć wideo, aby usłyszeć, jak MW mówi „We’ll multi dump” lub „dobra utylizacja” z kamienną twarzą 🙂

Potrzebne narzędzia

Pamiętaj, że proces jest łatwiejszy, jeśli zaczniesz od Jailbroken PS4, co opisuje wideo MW.

Oto, czego potrzebujesz do przygotowania i sprzedaży. Zaleca się wcześniejsze przygotowanie wszystkich tych narzędzi (sprzętu lub oprogramowania).

Wymagany sprzęt

 1. Twoje PS4, działające na oprogramowaniu układowym, do którego w końcu będziesz chciał wrócić
  • To jest ważne. Jest to metoda „tworzenia kopii zapasowych” i nie pozwala na obniżenie wersji oprogramowania układowego, którego nie utworzono w kopii zapasowej. Korzystanie z kopii zapasowej innej osoby również nie zadziała!
 2. Flasher sprzętowy, taki jak a Nastolatka 4 (jest to potrzebne, aby pobrać SFlash0 z konsoli bez jailbreaka i skopiować go z powrotem podczas procesu przywracania. Musi również zrzucić syscon)
 3. Opalarka (aby odlutować układ syscon. Jest to wymagane do wykonania kopii zapasowej)
 4. A lutownica
 5. A para pęset
 6. A Zarząd TQFP
 7. A Rezystor 4 KOhm
 8. Niektóre przewody PCB
 9. A Dioda przełączająca
 10. A Adapter USB na TTL
 11. Zamienny układ syscon (model, który należy zamówić, zależy od płyty głównej, R5F100LLAFB lub R5F100PLA, można je znaleźć na Aliexpress)
  • Rozumiem, że nie jest to wymagane, ale zalecane, więc nie musisz cały czas flashować tych układów
 12. Programy Renesas E2 Litealbo inny flasher

Wymagane oprogramowanie

 1. Jeśli walidator NORktóry pomoże Ci potwierdzić, że Twoje kopie zapasowe nie są uszkodzone (Pobierz tutaj)
 2. Klient FTP, taki jak filezilla
 3. Surowa kopia HDD (aby utworzyć kopię zapasową dysku twardego)
 4. Sterowniki do przejściówki USB na TTL (np sterowniki do CP2102 wspomniano powyżej)
 5. MW Pakuj plik który zawiera niezbędne oprogramowanie do procesu awarii

Czego potrzebujesz, aby utworzyć kopię zapasową, aby przygotować się na obniżenie wersji PS4

Poniższe dane są potrzebne do utworzenia kopii zapasowej, a następnie przywrócenia, aby obniżyć wersję systemu PS4:

 1. Pełna kopia zapasowa dysku twardego konsoli
 2. PS4 SFlash0 (oprogramowanie układowe NOR)
  • SFlash0 jest niezwykle łatwy do uzyskania z konsoli Jailbroken, ponieważ jest to tylko plik, który można skopiować z FTP
 3. System PS4

Jako TL, DR pomysł polega na utworzeniu kopii zapasowej 3 najlepszych bitów danych, a następnie powinieneś być w stanie dokonać aktualizacji, a następnie wycofać. Film Modded Warfare zawiera oczywiście wszystkie szczegóły.