Jacob deGrom opuszcza Mets, podpisuje kontrakt z Rangers jako wolna agencja na pięć lat, 185 milionów dolarów

Praworęczny starter Jacob deGrom zgodził się na pięcioletni kontrakt z klubem strażnicy Teksasu– poinformował klub w piątek wieczorem. Organizacja nie ujawniła żadnych warunków finansowych, ale Jim Bowden z centrali CBS Sports potwierdził, że transakcja jest warta 185 milionów dolarów.

DeGrom, lat 34, został uznany przez CBS Sports za drugiego najlepszego wolnego agenta dostępnego tej zimy. Oto, co wtedy napisaliśmy:

Brzmi to dziwnie, biorąc pod uwagę doskonałe osiągnięcia deGroma, ale może on być największą propozycją ryzyka i nagrody w tej klasie. Jest jednym z najlepszych miotaczy w sporcie od czasu swojego debiutu w 2014 roku, zdobywając oczywiście dwie nagrody Cy Young Awards i cztery występy w All-Star. Nie ma wątpliwości co do jego spuścizny ani umiejętności rzucania piłką bejsbolową z dużą skutecznością, gdy jest zdrowy – na tym polega problem: jak często będzie zdrowy, idąc naprzód? Kontuzje ograniczyły deGroma do 26 startów w ciągu ostatnich dwóch sezonów, a teraz brakuje mu pół roku do ukończenia 35 lat. Miotacze nie mają tendencji do pozostawania w zdrowiu z wiekiem. Ponieważ DeGrom zrezygnował z rocznej umowy, która przyniosłaby mu 32,5 miliona dolarów, prawdopodobnie szuka umowy AAV bliższej 43 milionom dolarów, które Max Scherzer zdobył zeszłej zimy. Ktoś bez wątpienia znajdzie okazję, aby dodać solidnego asa do swojej rotacji, ale może skończyć się wyrzutami sumienia kupującego, jeśli ciało deGroma nadal nie spełnia wymagań.

To drugi z rzędu sezon poza sezonem, jaki Rangersi zaliczyli, po podpisaniu zeszłej zimy dwóch najlepszych dostępnych graczy Marcusa Semiena i Coreya Seagera. Teksas zrobił falę wcześniej zimą, choć na małą skalę, zatrudniając trzykrotnego mistrza World Series Bruce’a Bochy jako menedżera.

„Jesteśmy podekscytowani, że Jacob deGrom zdecydował się zostać Strażnikiem Teksasu” – powiedział wiceprezes Rangers i dyrektor generalny Chris Young w komunikacie prasowym. „Przez kilka sezonów Jacob był wybitnym miotaczem Major League i daje nam dominującego gracza na szczycie naszej rotacji. Jednym z naszych głównych celów poza sezonem jest wzmocnienie naszego początkowego miotacza, a my dodajemy jednego z najlepszych Pragnę również podziękować naszej grupie właścicielskiej, kierowanej przez Raya Davisa, za dalsze zapewnianie środków na budowanie zwycięskiej kultury tutaj, w Arlington. W imieniu całej organizacji witam Jacoba, jego żonę Stacey i całą rodzinę deGrom na Rangersi”.

deGrom poprowadzi teraz rotację, która była jednym ze słabych punktów w składzie Rangersów. Teksas pozyskał Jake’a Odorizziego z Atlanta Braves na początku listopada, czyniąc deGrom drugim dodatkiem do ich początkowej piątki; zatrzymali także Martína Péreza, kiedy przyjął ofertę kwalifikacyjną. Rangersi mają również w drodze wielu młodych zawodników, w tym ostatnio wybieranych z pierwszej piątki Jacka Leitera i Kumara Rockera oraz Owena White’a.

Rangersi prawdopodobnie mogliby nie mieć następującej rotacji w dniu otwarcia:

  1. Jakub De Grom
  2. Marcin Perez
  3. Jona Graya
  4. Jake Odorizzi
  5. Dana Dunninga

Podpisanie z pewnością będzie miało istotny wpływ na nadchodzące zimowe spotkania, które rozpoczną się w niedzielę. Jego stary zespół Mets z Nowego Jorku, prawdopodobnie pójdzie za najlepszymi wolnymi agentami, próbując go zastąpić, a także wypełnić luki pozostawione przez Chrisa Bassita, Tajiuana Walkera i Trevora Williamsa. Oczekuje się, że wysiłki te obejmą między innymi Justina Verlandera, Carlosa Rodona i Kodai Senga.