IRS ostrzega Amerykanów o progu 600 USD za zgłoszenie płatności Venmo, Cash App

The Służba Skarbowa wydał w tym tygodniu przypomnienie dla podatników, aby przygotowali się do zgłaszania transakcji o wartości co najmniej 600 USD otrzymanych za pośrednictwem aplikacji płatniczych, takich jak VenmoAplikacja PayPal i Cash.

w wyjaśniający opublikowane w Internecie, IRS ostrzegł właścicieli małych firm o progu 600 USD, który jest wymagany do otrzymania formularza 1099-K w przypadku płatności osób trzecich przekraczających 600 USD.

Od tego roku zewnętrzne podmioty przetwarzające płatności będą musiały zgłaszać transakcje biznesowe klientów IRS jeśli przekroczą 600 dolarów rocznie. Aplikacje płatnicze były wcześniej zobowiązane do wysyłania użytkownikom 1099-K, jeśli ich wpływy brutto przekraczały 20 000 USD lub mieli 200 oddzielnych transakcji w roku kalendarzowym.

Demokraci dokonali zmiany w marcu 2021 r., kiedy przegłosowali pakiet ratunkowy USA bez głosów Republikanów. Teraz jedna transakcja powyżej 600 USD uruchomi wzorzec. Zmiana ma na celu rozprawienie się z Amerykanami, którzy unikają płacenia podatków, nie zgłaszając pełnej kwoty swojego dochodu brutto. Ale krytycy twierdzą, że w najgorszym przypadku rząd przesadza i może zaszkodzić małym firmom.

DEMOKRACI WZYWAJĄ PODWYŻKĘ STOPY FED NIEBEZPIECZNĄ, OSTRZEŻENIE O UTRACIE PRACY

Siedziba IRS w Waszyngtonie (Samuel Corum/Bloomberg/Getty Images)

Nowa zasada dotyczy tylko Otrzymano płatności w przypadku transakcji dotyczących towarów i usług, co oznacza korzystanie z Venmo lub PayPal w celu wysłania prezentu ukochanej osobie, opłacenia czynszu współlokatorowi lub zwrotu kosztów kolacji znajomemu. Wykluczony jest również każdy, kto otrzymuje pieniądze ze sprzedaży majątku osobistego ze stratą; na przykład, jeśli kupiłeś kanapę za 300 USD i sprzedałeś ją za 250 USD, kwota ta nie podlega opodatkowaniu.

„Nie obejmuje to takich rzeczy, jak oddawanie rodzinie lub przyjaciołom za pomocą PayPal lub Venmo na kolację, prezenty, wspólne wycieczki”, PayPal wcześniej powiedział.

Aby było jasne, właściciele firm muszą już zgłaszać ten dochód do IRS. Nowa zasada oznacza po prostu, że IRS określi, ile właściciele firm zarobili na wnioskach gotówkowych, niezależnie od tego, co ta osoba faktycznie zgłasza na swoim 1099-K, ponieważ rozszerza zakres progu.

Formularz 1099-K służy do zgłaszania płatności za towary i usługi otrzymane przez firmę lub osobę fizyczną w roku kalendarzowym, ale istnieją pewne wyjątki od wpływów brutto, które w związku z tym nie podlegają podatkowi dochodowemu, w tym kwoty ze sprzedaży rzeczy osobistych w straty, kwoty wysłane jako zwrot kosztów oraz kwoty wysłane jako prezent.

Aplikacja płatnicza innej firmy Venmo

Logo usługi płatności mobilnych Venmo wyświetlane na smartfonie. (Zdjęcie autorstwa Igora Golovniova/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images) ((Zdjęcie autorstwa Igora Golovniova/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images)/Getty Images)

„W roku podatkowym 2022 powinieneś wziąć pod uwagę kwoty podane na formularzu 1099-K podczas obliczania wpływów brutto do zeznania podatkowego” – powiedział PayPal w odpowiedzi na pytania na swojej stronie internetowej. “IRS będzie mógł porównać nasz raport i twój.”

Aplikacje gotówkowe będą teraz musiały wysłać formularz 1099-K do użytkowników, którzy spełniają najnowsze wymagania dotyczące transakcji dokonywanych drogą elektroniczną lub pocztą.

POBIERZ FOX BUSINESS W PODRÓŻY KLIKNIJ TUTAJ

W niedalekiej przyszłości aplikacje mogą wymagać od użytkowników dodatkowych informacji w celu prawidłowego zgłaszania transakcji, a użytkownicy mogą być zobowiązani do podania numeru identyfikacyjnego pracodawcy (EIN), indywidualnego numeru identyfikacji podatkowej (ITIN) lub numeru ubezpieczenia społecznego (SSN), jeśli nie zostały jeszcze włączone plik.