IRS ostrzega Amerykanów, aby zgłaszali transakcje powyżej 600 USD od procesorów płatności lub audytów twarzy

Internal Revenue Service przypomina podatnikom o zgłaszaniu transakcji o wartości co najmniej 600 USD dokonywanych za pośrednictwem sieci płatniczych, takich jak Venmo, Paypal i Cash App, ponieważ agencja stara się uzyskać dane dotyczące zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin i występów pobocznych, co krytycy nazywają rządowym nadmiernym zasięgiem.

W niedawnym wyjaśnieniu opublikowanym w Internecie IRS stwierdził, że zgodnie z amerykańską ustawą o oszczędnościach z 2021 r. każda płatność dokonana po 11 marca 2021 r., która przekracza 600 USD, musi zostać zgłoszona. Nowa zasada raportowania skierowana jest do właścicieli małych firm i osób, które pracują na boku lub pracują w niepełnym wymiarze godzin, aby uzyskać dodatkowy dochód. Wcześniej próg raportowania wynosił 20 000 USD i ponad 200 transakcji w roku kalendarzowym. Zmieniona zasada dotyczy jednak pojedynczej transakcji.

„Powinieneś otrzymać formularz 1099-K do 31 stycznia, jeśli otrzymałeś płatności w poprzednim roku kalendarzowym z tytułu wszystkich transakcji kartami płatniczymi (np. minimalne progi raportowania” – podaje agencja.

Wytyczne dotyczące raportowania nie mają zastosowania do płatności niekomercyjnych, takich jak czynsz, wakacje, żywność, ani jednorazowych transakcji, takich jak sprzedaż czegoś online. Formularz 1099-K zostanie wysłany przez platformy płatnicze, za pośrednictwem których dokonano transakcji.

Jeśli formularz został otrzymany przez pomyłkę, „skontaktuj się z podmiotem rozliczającym płatności (PSE) wymienionym na formularzu 1099-K” lub podaj wyjaśnienie na zeznaniu podatkowym, podała agencja.

Niezgłoszenie transakcji na formularzu 1099-K może spowodować audyt IRS, ponieważ agencja otrzymuje kopię formularza.

Finanse osobiste obywateli USA

Amerykańska ustawa o planie ratunkowym z 2021 r. lub pakiet stymulacyjny COVID-19 to plan gospodarczy o wartości 1,9 biliona dolarów przyjęty przez Kongres i podpisany przez prezydenta Joe Bidena 11 marca 2021 r. Ostateczna zmieniona ustawa przeszła przez Izbę wszystkimi oprócz jednego , Demokraci głosują tak, a wszyscy republikanie głosują przeciw.

Niedawna zmiana progu, z poprzednich transakcji 20 000 USD i 200 USD na 600 USD za pojedynczą transakcję, była częścią prawa i oczekuje się, że identyfikuje Amerykanów, którzy nie zgłaszają rządowi pełnej kwoty swojego dochodu brutto.

Krytycy nazwali ustawę częścią przekroczenia przez rząd finansów osobistych Amerykanów i zauważyli, że tak ekstremalne środki podatkowe zaszkodziłyby właścicielom małych firm i przeciętnym obywatelom próbującym związać koniec z końcem. Jest to sprzeczne z oświadczeniem prezydenta, że ​​Amerykanie o niższych i średnich dochodach nie zostaną dotknięci wyższą stawką podatkową.

Badanie przeprowadzone przez Coalition for 1099-K Fairness – założoną przez eBay, Etsy, Mercari, OfferUp, Poshmark, Reverb i Tradesy – wykazało, że 86 procent przypadkowych sprzedawców zarobiło mniej niż 5000 USD dochodu brutto z produktów sprzedanych w 2021 roku. -siedem procent respondentów stwierdziło, że nie są zaznajomieni z nowymi wymogami sprawozdawczymi administracji podatkowej.

Grupa stwierdziła, że ​​wytyczne spowodują niepotrzebne zamieszanie wśród sprzecznych informacji, a wielu będzie zmuszonych do konsultacji z drogimi konsultantami podatkowymi. Nawet ci, którzy nie płacą podatków, będą musieli zgłaszać swoje dochody, podczas gdy internetowe platformy handlowe będą musiały zbierać pełne numery ubezpieczenia społecznego od drobnych sprzedawców.

Spośród 40 procent, które stwierdziły, że nowe mandaty powodują trudności ekonomiczne, 74 procent stwierdziło, że sprzedaje online, aby pokryć niezbędne wydatki osobiste. Sześćdziesiąt dziewięć procent respondentów stwierdziło, że rozważyłoby zaprzestanie sprzedaży internetowej z powodu nowych środków.

„W Stanach Zjednoczonych istnieje ogromna luka podatkowa, szacowana na 7 USD [trillion] w ciągu najbliższych 10 lat pod względem krótkiego spadku poboru podatków w stosunku do tego, co naszym zdaniem jesteśmy winni” powiedział Sekretarz skarbu Janel Yellen w wywiadzie dla CNBC w zeszłym roku. „Pochodzi z miejsca, w którym informacje o dochodach są nieprzejrzyste i można je ukryć”.

Jeśli chodzi o zbieranie większej ilości osobistych informacji finansowych o rachunkach bankowych podatników, Yellen powiedziała: „To tylko kilka informacji o indywidualnych rachunkach bankowych” i potwierdziła, że ​​IRS ma zdolność do takiej kontroli.

Dodała, że ​​dodatkowe informacje pomogą IRS namierzyć i skontrolować „osoby o wysokich dochodach i zamożne, które mogą ukrywać swoje transakcje i dochody”.

Podążać

Naveen Athrappully jest reporterem biznesowym i światowym w The Epoch Times.