iOS 16.2 powinien naprawić błąd z zawsze włączonym wyświetlaczem iPhone’a 14 Pro

The iPhone 14 Pro i 14 Pro Max mieć kilka błyskotliwych zmian w oprogramowaniu, takich jak Dynamiczna wyspa do wyświetlania alertów systemowych i długo oczekiwanych zawsze na wyświetlaczu. Ta ostatnia funkcja nie jest całkiem nowa. Od lat urządzenia z Androidem mają zawsze włączony ekran, który wyświetla najważniejsze informacje, gdy ekran jest wyłączony. To, co widzisz, to czarny ekran z godziną i datą, a czasem ikonami powiadomień. Ale wersja na iPhone’a ma własny zwrot Apple.

Zawsze włączony wyświetlacz 14 Pro wyświetla godzinę i datę (wraz z widżetami) na przyciemnionej wersji tapety zamiast czarnego ekranu. Używam iPhone’a 14 Pro od prawie trzech miesięcy i około połowy tego czasu zajęło mi przyzwyczajenie się do zawsze aktywnego wyświetlacza, ponieważ miałem wrażenie, że mój telefon jest odblokowany. Podczas gdy Apple zasługuje na uznanie za znalezienie sposobu, aby zawsze włączony ekran wyglądał prawie identycznie jak zwykły ekran blokady, jest problem. Niektórzy z nas chcą mieć stale włączony wyświetlacz, który jest bardziej dyskretny i nie zwraca na siebie uwagi.

Na szczęście dla nas odpowiedzią jest iOS 16.2. The Wersja beta iOS 16.2, kolejna aktualizacja oprogramowania Apple dla iPhone’a, ma teraz elementy sterujące, które pozwalają wyłączyć tapetę, gdy aktywny jest zawsze włączony wyświetlacz. Oznacza to, że możesz wreszcie mieć solidne czarne tło dla zawsze aktywnego wyświetlacza swojego iPhone’a bez zmiany zdjęcia na ekranie blokady.

Jeśli chcesz spróbować, wejdź Ustawieniadotykać Wyświetlacz i jasność i wybierz Zawsze na ekranie. Stamtąd zobaczysz opcje wyświetlania tapety lub powiadomień. Wyłączanie Pokaż tapetę daje ci czarny zawsze na ekranie.

W naszych testach korzystanie z zawsze aktywnego wyświetlacza iPhone’a 14 Pro nie skracało żywotności baterii. Ale niektórzy ludzie mieli odwrotne doświadczenia. Dla tych, którzy doświadczyli problemów z żywotnością baterii, miejmy nadzieję, że zastąpienie ekranu blokady solidnym czarnym tłem rozwiąże te problemy. Powinienem również dodać, że ogólnie nasze testy wykazały, że seria iPhone 14 ma krótszą żywotność baterii niż seria iPhone 13.

Aktualizacja iOS 16.2 jest obecnie w fazie beta, a ostateczna wersja prawdopodobnie będzie dostępna w grudniu Mark Gurman z Bloomberga w swoim biuletynie. Jeśli chcesz wypróbować publiczną wersję beta, przeczytaj nasz przewodnik po wersji beta systemu iOS 16.2który poprowadzi Cię przez ten proces.


Teraz gra:
Patrz na to:

Recenzja iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max: mnóstwo ulepszeń,…


14:11