iMessage na Androida pochodzi od Sunbird

Apple wyjaśniło, że nie planuje przenosić iMessage na Androida. Wiedzą, że to utrzymuje ich użytkowników na platformie i najwyraźniej nie mają nic przeciwko zastraszaniu użytkowników Androida w zielonej bańce, która wynika z zepsutego przesyłania wiadomości, na które narzekają użytkownicy iPhone’a, gdy rozmawiają z kimś bez telefonu takiego jak ich.

Ponieważ może nigdy nie być oficjalnej aplikacji lub usługi iMessage na Androida, branża przesyłania wiadomości podjęła kilka prób stworzenia nieoficjalnego klienta iMessage. Większość to dziwne implementacje, w tym jeden, który chciał, abyś kupił starego iPhone’a, a następnie skonfigurował go jako prowizoryczny serwer do przesyłania strumieniowego iMessage na telefon z Androidem. Tak, tak źle, jak to brzmi.

Kolejna próba pochodzi od firmy tzw Słonecznik i uważają, że mają odpowiednie doświadczenie, którego chciałeś.

Sunbird stworzył wszechstronnego klienta do przesyłania wiadomości, który jest „pierwszą i jedyną w pełni funkcjonalną aplikacją iMessage na Androida”. Spróbuję dokładnie wyjaśnić, co to oznacza.

Według Sunbird oznacza to, że skonfigurowanie iMessage na telefonie z Androidem wymaga tylko telefonu z Androidem i około 60 sekund czasu. Nie potrzebujesz osobistego serwera, urządzenia Apple ani oprogramowania komputerowego. Ponownie, jest to odmienne od tych dziwnych fałszywych pomysłów na serwery, które widzieliśmy w przeszłości.

Oznacza to również, że otrzymujesz w pełni zaszyfrowane wiadomości, wiadomości online, multimedia w pełnej jakości, czaty grupowe, reakcje i odpowiedzi, wskaźniki pisania na żywo i potwierdzenia odczytu. Co być może najważniejsze, oznacza to, że Twoje wiadomości (z telefonu z Androidem) będą wyświetlane jako niebieskie bąbelki na Twoim iPhonie.

Jednak Sunbird to coś więcej niż tylko iMessage. Będzie również działać jako aplikacja do przesyłania wiadomości tekstowych, a także może łączyć się z WhatsApp (z wiadomościami grupowymi) i Facebook Messenger. Planuje dodać Telegram, RCS, Signal, Line, Slack, Discord i Instagram. Ponownie, jest to kompleksowa usługa przesyłania wiadomości.

Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe i musisz znać haczyk? W tej chwili Sunbird nie ujawnia połowów. Mówią wszystkie właściwe rzeczy, aby zachęcić ludzi do zapisania się na listę testów beta aplikacji.

Na przykład twierdzą, że Sunbird „nie przechowuje danych użytkownika”, więc dotyczyłoby to danych logowania i wysyłanych wiadomości. Inne usługi, takie jak ta, korzystają z usług przesyłania strumieniowego lub muszą przechowywać twoje dane uwierzytelniające, aby działały poprawnie, ale Sunbird wciąż twierdzi, że nic z tego nie robią. W rzeczywistości podczas odprawy z nimi wielokrotnie wskazywali, że próbowali to zbudować w taki sposób, aby nie przechowywać żadnych danych.

To nie jest open source, ponieważ stworzyli jakieś rozwiązanie, które chcą zachować na klucz. Uważają, że naprawili wszelkie wcześniejsze problemy, które powodowały, że iMessage na Androida nie działał.

A co z kosztami? To musi być model abonamentowy, prawda? Najwyraźniej jeszcze nie. Sunbird powiedział nam, że usługa będzie bezpłatna i że jeśli chcą później zarabiać, mogą, ale na razie chcą tylko, aby ludzie z niej korzystali. To dla mnie trochę czerwona flaga. Nie ma nic trudniejszego niż stworzenie usługi, którą wiesz, że ludzie mogą pokochać, poinformowanie ich, że jest bezpłatna, a następnie włączenie automatu do obsługi kart kredytowych, gdy już się zobowiążą.

I to wszystko co mam na teraz. To brzmi jak najlepszy pomysł na iMessage dla Androida, ale jeszcze go nie testowałem i nie mam pojęcia, kiedy będę mógł. W tej chwili Sunbird prosi świat o zarejestrowanie się w celu przetestowania Sunbirda w zamkniętej wersji beta. Wyślą zaproszenia, zanim w którymś momencie ją otworzą (albo dopóki nie sprzedadzą technologii, bo jak inaczej mają zarobić?).

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz złożyć wniosek pod adresem Witryna Sunbirda.