Hugh Freeze dodaje 2 asystentów Liberty do sztabu trenerskiego Auburn

Hugh Freeze zabiera ze sobą parę asystentów na korcie z Liberty do Auburn.

Jeremy Garrett będzie trenerem defensywnych obrońców Auburn, podczas gdy Ben Aigamaua będzie trenerem Tygrysów, potwierdziło źródło AL.com. Garrett spędził ostatni sezon w tej samej roli w sztabie Freeze’a w Liberty, gdzie Flames przewodzili narodowi w wślizgach (109), zajął trzecie miejsce wśród wszystkich drużyn FBS w workach (41) i 34. miejsce w kraju w obronie, ograniczając przeciwników do 3,76 jarda na mieć przy sobie. Aigamaua był trenerem tight endów Liberty w zeszłym sezonie.

Czytaj więcej Kasztanowa piłka nożna: Uzyskanie przez korespondentów SEC informacji o procesie rekrutacji Hugh Freeze’a, trenera ofensywnego poziomu 1

Auburn AD John Cohen omawia „należytą staranność”, która doprowadziła do zatrudnienia Hugh Freeze’a

Ofensywny liniowy Keiondre Jones, aby wejść na portal transferowy, może wrócić do Auburn

Garrett i Aigamaua dołączają do Cadillaca Williamsa jako asystenci pierwszego pola Freeze’a. Freeze, który został zatrudniony w poniedziałek i wprowadzony na Równiny we wtorek, pracuje nad szybkim zebraniem swojego pierwszego personelu w Auburn, ponieważ szybko zbliżają się kluczowe terminy rekrutacji, w tym otwarcie portalu transferowego w przyszłym tygodniu.

Garrett zwerbował Freeze’a w Montgomery w piątek, dołączając do głównego trenera, zastępcy głównego trenera Cadillaca Williamsa oraz asystentów trenerów Zaca Etheridge’a i Christiana Robinsona w Madhouse Training, gdzie trenuje wielu czołowych kandydatów.

Garrett, były defensywny liniowy w Ole Miss, kiedy Freeze był asystentem Rebeliantów, ma na swoim koncie 13 lat doświadczenia trenerskiego, ale tylko dwa na poziomie college’u. Zaczynał jako trener liceum w Mississippi i Tennessee, zanim służył jako asystent kontroli jakości obrony w Vanderbilt w 2019 roku pod okiem ówczesnego trenera Commodores Dereka Masona. Garrett ściśle współpracował z linią obronną Vanderbilta w tym sezonie.

Po roku spędzonym w Vanderbilt Garrett przeniósł się do NFL, gdzie spędził dwa sezony jako asystent trenera linii defensywnej w Cleveland Browns. Pracując z Browns, Garrett pracował z takimi graczami jak Myles Garrett, Olivier Vernon i Jadeveon Clowney. Cleveland zakończył sezon 2020, pierwszy z franczyzą, z dziewiątą obroną NFL po zajęciu 30. miejsca w poprzednim roku, podczas gdy Browns byli jedną z zaledwie czterech drużyn, które miały po dwóch graczy, każdy z co najmniej dziewięcioma workami w tym sezonie.

W swoim drugim sezonie z Cleveland Brown zajął piąte miejsce w całkowitej obronie, zaledwie trzeci raz od 1970 roku, kiedy franczyza zajęła miejsce w pierwszej piątce w tej kategorii. W międzyczasie Myles Garrett ustanowił rekord franczyzy z 19 workami w tym roku. Po grze z Browns, Garrett został podpisany do sztabu Liberty przez Freeze w zeszłym sezonie.

Aigamaua przez lata był filarem sztabu szkoleniowego Freeze’a. Był asystentem absolwenta w Lambuth w 2010 roku, służył na różnych stanowiskach w sztabie Freeze’a w Ole Miss, a następnie spędził ostatnie cztery sezony jako trener Liberty.

Tom Green jest reporterem Auburn Beat dla Alabama Media Group. Śledź go na Twitterze @Tomas_Verde. Nubyjas Wilborn jest reporterem Auburn Beat dla Alabama Media Group. Śledź go na Twitterze @nwilborn19.