Gracze Warhammer 40K: Darktide są wściekli na monetyzację gry

Warhammer 40,000: Mroczny przypływ wystartowała 30 listopada po kilku tygodniach przedpremierowej wersji beta, ale niektórzy gracze są już całkiem świadomi, że gra w pełnej cenie zawiera mikrotransakcje. W szczególności gracze Darktide są urażony że kooperacyjna gra akcji oferuje paczki swojej waluty premium Aquila, które są nieco tańsze niż cena niektórych przedmiotów w sklepie, co oznacza, że ​​będziesz musiał zebrać kilka paczek, aby sobie na nie pozwolić. Jeden z graczy został poinformowany przez rzecznika Fatshark, że dodanie takiej funkcji byłoby „niezmiernie skomplikowane”.

Warhammer 40,000: Darktide przenosi kooperacyjną akcję z serii Vermintide w 40-tysięczną przyszłość.

Menedżer społeczności Hedge wykonany komentarz w odpowiedzi na pytanie gracza, dlaczego nie ma opcji zakupu dokładnej ilości Aquili wymaganej do zdobycia skórek Darktide. „Nie zamykajmy się na temat Aquilasa”, odpowiedział Hedge, „jesteś naprawdę pierwszą osobą, którą o to pytam (mamy nadzieję dodać funkcję „kup to, czego potrzebujesz”, jest ona po prostu bardzo skomplikowana, więc wygrała nie dzieje się w ciągu nocy).

Od tego czasu fraza stała się czymś w rodzaju memu. Przeszukaj Darktide Discord pod kątem „niezmiernie złożone”, a znajdziesz członków społeczności, którzy sarkastycznie odnoszą się do różnych aspektów gry. Wyrażenie „niezwykle złożone” szybko rozprzestrzeniło się na Dark Tide subreddit i gry Dyskusje na temat SteamaRównież.

Poprzednia gra stworzona przez twórców, Vermintide 2, nie miała tego problemu w momencie premiery. Kosmetyczne mikrotransakcje zostały jednak dodane kilka lat później. Nie pomogło to również w debacie na temat mikrotransakcji Darktide, że gracze odkryli, że FAQ gry Discord zostało zredagowane tak, aby usuwać wzmianka o zarabianiu waluty premium w grze.

Można dyskutować, czy pozwolenie graczom na decydowanie, ile Aquili chcą kupić, jest poza zasięgiem zwykłych śmiertelników. Jednak wśród żartobliwych komentarzy zagubiła się sugestia, że ​​Fatshark pracuje nad wdrożeniem tej funkcji, a także nad wdrożeniem kolejnych poprawki rozwiązać niektóre problemy z grą. Jeśli zastanawiasz się, czy Darktide jest tego warte, sprawdź to Wrażenia autorstwa AliceO.

Warhammer 40,000: Darktide kosztuje 33 GBP / 40 USD / 40 EUR Parowy oraz Sklep Microsoftu. Jeśli jesteś subskrybentem PC Game Pass, możesz pobrać go w ten sposób.