Futbol Utah powrócił do Rose Bowl po tym, jak wyszedł z tyłu, aby pokonać USC i zdobyć mistrzostwo Pac-12

Utes otrzymali 300-jardowe podanie od Cam Rising i świetny wysiłek w obronie w drugiej połowie.

(Steve Marcus | AP) Trener Utah, Kyle Whittingham, po prawej, wręcza trofeum rozgrywającemu Cameronowi Rising, w środku, po tym, jak Utah pokonał południową Kalifornię 47-24 w meczu mistrzostw Pac-12 Conference NCAA w piłce nożnej w piątek, 2 grudnia 2022 r. , w Las Vegas.

Las Vegas • Było dużo szumu wokół meczu o mistrzostwo Pac-12.

Szum wokół USC nr 4 i piątkowa noc na stadionie Allegiant były tylko odskocznią do włączenia go do College Football Playoff. Szum wokół Caleba Williamsa i to, jak drugorzędny rozgrywający trojańskiej gwiazdy jest zdecydowanym faworytem do Heismana Trophy.

Kyle Whittingham słyszał to wszystko.

Trener Utah, Kyle Whittingham, po lewej, podaje rękę trenerowi z Południowej Kalifornii, Lincolnowi Rileyowi, po zwycięstwie Utah 47-24 w meczu mistrzostw Pac-12 Conference NCAA w piłce nożnej w piątek, 2 grudnia 2022 r., w Las Vegas. (AP Photo/Steve Marcus)

„Zdecydowanie otrzymaliśmy wiadomość głośno i wyraźnie, że wiele osób nas nie docenia, nie dając nam dużych szans w tej grze” – powiedział Whittingham. „To niewłaściwa grupa graczy, aby to zrobić. Historycznie byliśmy programem typu chip-on-the-shoulder. Jest to coraz trudniejsze do osiągnięcia, im większy masz sukces, ale jest to w naszym DNA od czasów starożytnych, jeśli chodzi o poczucie braku szacunku i ludzi, którzy nie dają nam tego, co nam się należy.

– Kiedy to się stało, potrząsnąłeś gniazdem małego szerszenia.

11 Utes Whittinghama, w dół dwa trafienia wcześniej niż trojany, silnie zareagował na percepcję. Game MVP Cam Rising rzucił na 310 jardów i trzy przyłożenia, Ja’Quinden Jackson przebiegł na 105 jardów i dwa przyłożenia, a obrona zwolniła Williamsa siedem razy, gdy Utah obronił tytuł Pac-12, wygrywając 47-24 z USC z przodu 61 195, rekord meczu o mistrzostwo Pac-12 dla neutralnego miejsca.

Zwycięstwo wysyła Utes (10-3) z powrotem do Rose Bowl 2 stycznia, podczas gdy USC jest teraz poza mieszanką CFP, ale prawdopodobnie udał się na kolejną miskę New Year’s Six. Przeciwnik Utah Rose Bowl stanie się bardziej klarowny po pozostałych sobotnich meczach o mistrzostwo konferencji. Zakładając, że Michigan pokona Purdue w meczu o mistrzostwo Wielkiej Dziesiątki, wygląda na to, że Penn State będzie przedstawicielem konferencji Rose Bowl.

„Myślałem, że wzięliśmy to trochę do siebie i potraktowaliśmy to jako brak szacunku”, powiedział Rising, który zakończył mecz z USC 22 na 34 i ma teraz trzy podania na 300 jardów w czterech startach w karierze przeciwko USC. „Chcieliśmy po prostu wyjść i coś udowodnić”.

Szerokokątny obrońca z Utah, Money Parks (10), wyprzedza defensywnego obrońcę południowej Kalifornii, Mekhi Blackmona (6), zdobywając przyłożenie podczas drugiej połowy meczu mistrzostw Pac-12 Conference NCAA w piątek, 2 grudnia 2022 r., w Las Vegas. Biegnący z Utah Micah Bernard jest po lewej stronie. (AP Photo/Steve Marcus)

USC (11-2) i Utah wymieniły podania przyłożenia na początku czwartej kwarty, 60-jardowy bieg tego ostatniego z Rising do ścisłej końcówki Thomas Yassmin, który przełamał jeden atak z lewej strony, poszedł w górę, a następnie wciągnął kolejnego potencjalnego napastnika do strefę końcową, aby dać Utes z powrotem 10 punktów, 34-24, z 10:08 do końca.

Trojany przesunęły się na skraj czerwonej strefy, ale na drugim i 13. miejscu z 23. senior bezpieczeństwa RJ Hubert przechwycił Williamsa, zwracając piłkę do Utah 39.

Trzy gry później, 53-jardowy bieg Jacksona, wraz z dwoma nieudanymi wślizgami i przeciągnięciem obrońcy w strefie końcowej, zatrzasnął drzwi, dając Utah prowadzenie, 40-24, na 5:29 przed końcem.

„Wiedzieliśmy już, co musimy zrobić” – powiedział Jackson. „Dla nas to był zwykły mecz. Wiedzieliśmy, że musimy grać fizycznie, wiedzieliśmy, że musimy trzymać się razem. To był dla nas zwykły mecz”.

Pierwsza połowa w piątek wieczorem rozegrała się podobnie jak pierwsza połowa Zwycięstwo Utah nad USC 43-42 15 października

Podtrzymywani grą Williamsa, wspomagani przez często nieszczelnego drugorzędnego Utah, trojany awansowały dwoma przyłożeniami na początku drugiej kwarty, po czym nie mogły wykorzystać kolejnych okazji do wyeliminowania go z gry.

W dół 17-3, Utah odzyskał piłkę dzięki czwartemu podaniu, które zostało przerwane przez studenta pierwszego roku Sione Vaki po tym, jak USC, który robił wszystko, co chciał w ataku, poszedł po czwarte i 8 z Linia Utah 37 jardów.

Następna jazda Utes to 11 zagrań i 66 jardów powyżej 6:33, ograniczona 8-jardowym przyłożeniem Jacksona w środku na trzecim i 4, co zmniejszyło deficyt do 17-10. W ciągu tych 11 zagrań, Utah zamienił na czwarte i drugie miejsce w 18 na 4-jardowego bramkarza z Rising.

(Aaron M. Sprecher przez AP) Rozgrywający Utah, Cameron Rising (7), świętuje po doprowadzeniu swojej drużyny do przyłożenia podczas meczu piłki nożnej NCAA przeciwko USC o mistrzostwo konferencji Pac-12, piątek, 2 grudnia 2022 r., Las Vegas .

W tym momencie, po rezygnacji z punktów w pierwszych trzech przejazdach USC, obrona Utah się uspokoiła. Po raz kolejny została zatrzymana, tym razem zmuszając się do punta, zanim Powstanie zaplanowało kolejną długą jazdę, aby zamknąć połowę.

Utes pokonali dwa upadki na szosie i pokonali 81 jardów w 14 grach i zaledwie 1:38, gdy Rising 4-jardowe podanie przyłożenia do Jaylena Dixona na dwie sekundy przed końcem pierwszej połowy zremisował mecz na 17.

Wzrost był ostry w pierwszej połowie, ostrzejszy niż od tygodni, kiedy miał do czynienia z kontuzją lewego kolana, rzutem na 157 jardów i przyłożeniem Dixona 14 na 24, przechodzącym przez pierwsze dwie kwarty.