Face ID na zewnątrz, „Apple Ring” w środku! Google może ukrywać sekret kolejnej ogromnej innowacji iPhone’a?

Kiedy Apple po raz pierwszy wprowadziło swoją zaawansowaną technologię 3D Face Unlock jako część iPhone’a X w 2017 roku, było wiele do nielubienia…

Face ID wolniej odblokowywał iPhone’a niż Touch ID; nie działało, gdy patrzyłeś na telefon pod kątem, i zajmowało mnóstwo miejsca, nadając iPhone’owi kosmetyczną metamorfozę, która zaowocowała kultowym wycięciem. Jednak Face ID nie było podeszwa powód, dla którego sprzedałem iPhone’a XS i iPhone’a XR w 2019 roku przed przejściem na Huawei P30 Pro, ale nie był to również jeden z powodów, dla których nadal używałbym jednego z iPhone’ów Apple z 2018 roku.

Więc oczywiście miałem pewne zastrzeżenia przed złożeniem zamówienia iPhone’a 13 mini wcześniej w tym roku. Jestem przyzwyczajony do wygody iPhone’a 8 stare, ale złote czytnik linii papilarnych i choć powolny, Pixela 6 ProSkaner optyczny pozwolił mi również odblokować telefon, nawet jeśli leżał na stole.

Jednak, jak się okazuje, Face ID poprawił się na przestrzeni lat! Nie tylko szybciej rozpoznaje moją twarz, ale robi to pod wieloma (dziwnymi) kątami. Co więcej, wycięcie jest teraz mniejsze (nie ma go nawet w serii iPhone 14 Pro) i sprawia, że ​​​​czuję, że rezygnuję z mniejszej powierzchni ekranu, aby mieć tę przydatną funkcję bezpieczeństwa.

Więc Face ID jest idealne – koniec historii. Do widzenia.

Nie całkiem… Technologia rozpoznawania twarzy firmy Apple wciąż ma pewne istotne ograniczenia, które odbierają czynnik „po prostu działa”, który Tim Cook & Co tak bardzo kocha. Ale potem… Co jest po Face ID? Powrót Touch ID? A może coś zupełnie innego? Wiesz co… Google może mieć odpowiedź!

Face ID to „magiczna technologia Apple”, którą wszyscy uwielbiają… kiedy działa (co nie zdarza się w 100% przypadków)

Jak wspomniałem na początku, Face ID zdołał mnie nawrócić. Ale to nie czyni go idealnym…

W rzeczywistości myślę, że moja gotowość do zaakceptowania Face ID lub nawet tolerować wynika to głównie z mojego ogromnego uznania dla iPhone’a 13 mini – głównie ze względu na to, jak kompaktowy jest ten telefon, co czyni go tak wyjątkowym dla mnie.

Oczywiście techniczne ulepszenia wprowadzone przez Apple do Face ID pomogły, ale rozpoznawanie twarzy wciąż nie jest idealne…

  • Face ID nadal nie pozwoli ci odblokować telefonu, jeśli nosisz nakrycie głowy zakrywające oczy i resztę twarzy
  • Chociaż Face ID działa z maskami na twarz, odczytanie twarzy zajmuje znacznie więcej czasu (jeśli w ogóle działa)
  • Ze względu na ograniczony zakres kątowy systemu odblokowania 3D firmy Apple nadal nie możesz odblokować telefonu, jeśli leży on na stole
  • Dzięki Face ID odblokowanie telefonu jest dość trudne, jeśli szybko się poruszasz, na przykład biegając na zewnątrz lub na bieżni
  • Nawet jeśli Face ID nie odczytuje Twojej twarzy, brak jest natychmiastowej odpowiedzi, aby powiadomić Cię o konieczności poprawienia pozycji, co powoduje konieczność wpisania kodu PIN (jak jaskiniowiec!)

Jeśli Touch ID nie wróci, to co będzie po Face ID dla iPhone’a Apple’a? Google ukrywa odpowiedź!

Dokładnie! Jeśli Face ID nie jest wystarczająco doskonały, szybki i niezawodny, jaką inną opcję mają Apple i inni producenci telefonów, aby umożliwić ci odblokowanie telefonu, dokonywanie płatności itp.? Co robią inne opcje? my, użytkownicy, mają? Cóż, może odpowiedź jest częścią czegoś, co nazywa się „dojeżdżaniem do pracy w otoczeniu”…

Jeśli jesteś entuzjastą telefonów, najłatwiejszym sposobem zrozumienia Ambient Computing jest przyjrzenie się temu, co Google działa z czymś, co wszyscy znamy i kochamy – Asystentem Google!

Asystent Google zaczął jako Google Voice Search, przeszedł przez Google Now (mniej inteligentną wersję sztucznej inteligencji skupiającą się na przewidywaniu zachowań użytkowników) i jest teraz najmądrzejszym wirtualnym asystentem, przynajmniej spośród dostępnych dla konsumentów.

Dzięki ogromnemu gromadzeniu danych przez Google i potężnym algorytmom uczenia maszynowego Asystent Google jest integralną częścią teraźniejszości i przyszłości Ambient Computing firmy, praktycznie podtrzymując całą ideę „wielu komputerów rozmawiających ze sobą”.

Dlatego w 2016 roku Sundar Pichai & Co. wypuścił nie tylko pierwszy telefon Pixel z Asystentem Google, ale całą rodzinę urządzeń, które zawierały wirtualnego robota – Pixel Buds, Google Home, Nest Hub itp.

Przyszłością Face ID może być… „No ID” – czy „Apple Ring” może być odpowiedzią na przyszłość zabezpieczeń telefonów?

W każdym razie powodem, dla którego omawiam tę całą rozmowę o Google jest to, że Google i Apple to dwie firmy, które mają sprzęt, oprogramowanie i, co najważniejsze, bazę danych, aby stworzyć tę przyszłość komputerów otoczenia, która pozwala naszej technologii komunikować się za sceny, aby maksymalnie uprościć takie czynności, jak znalezienie piosenki, ciekawostki lub odblokowanie telefonu.

Dlatego uważam, że przyszłość bezpiecznego odblokowywania telefonów polega na tym, abyśmy robili jak najmniej, aby odblokować nasze telefony. A raczej nic nie robić.

Ci z was, którzy posiadają zegarek Apple Watch (ja nie mam) i iPhone’a, wiedzą, że iPhone nie potrzebuje Face ID, aby umożliwić odblokowanie go, gdy znajduje się w pobliżu zegarka Apple Watch. Tak więc, w pewnym sensie, Ambient Computing już dzieje się wokół nas – robi dokładnie to, do czego jest przeznaczony – zmniejszając nasz wkład w wykonanie zadań.

Odblokowywanie telefonu za pomocą Apple Ring i Google Ring w ramach Ambient Computing

Prawdziwym wyzwaniem dla Apple i Google byłoby znalezienie sposobu na odblokowanie telefonu i dokonywanie bezpiecznych zakupów, nawet gdy nie nosisz smartwatcha lub nie ma Cię w domu, w otoczeniu innych urządzeń Apple lub Google, z którymi rozmawiasz. wzajemnie, aby umożliwić Ci dostęp do telefonu na podstawie lokalizacji (Android już to robi).myślałem o tymi nie ma ani jednego przedmiotu, który ludzie noszą lub noszą ze sobą, który mógłby być użyty jako przedmiot Środkowa część ten ambient computing. Oczywiście niektórzy noszą zegarek przez cały czas (nawet do łóżka), ale inni, jak ja, nie. Niektórzy będą mieli w domu Google Nest Hub lub Home Pod, ale inni (jak ja) nie.

A co z Apple Ring / Google Ring?

Słyszeliśmy plotki o czymś takim już wcześniej, ale nigdy nie były one czymś więcej niż myśleniem życzeniowym. Szczerze mówiąc, zdaję sobie sprawę, że to, co teraz robię, nie różni się zbytnio. Ale jakie to może być skomplikowane, naprawdę!

Google udało się zmniejszyć Asystenta Google o pojemności 100 GB do zaledwie 0,5 GB, co pozwoliło firmie zmienić wirtualnego robota w coś, co żyje na telefonie Pixel, słuchawkach lub tablecie, zamiast istnieć w chmurze. Z drugiej strony Apple od lat umieszcza chipy komputerowe w swoich iPhone’ach i superzaawansowane, małe procesory w swoich AirPods.

Jestem więc przekonany, że jesteśmy mógłby posiadanie pierścionka, naszyjnika lub innego nadającego się do noszenia akcesorium, które mogłoby stać się centralną częścią ekosystemu Apple lub Google i rozmawiać z naszym telefonem, pozwalając nam odblokować go bez zastanowienia.

Oczywiście to nawet nie jest drapanie po powierzchni! Najważniejsze, żeby smart ring miał wiele innych zastosowań – może do monitorowania stanu zdrowia lub, kto wie – pozwolił ci wsiąść do samochodu i go uruchomić?

To znaczy, oczywiście, jeśli Apple i Google nie pójdą od razu do… implantów chipowych? W ten sposób nie mogłabyś zgubić pierścionka. Czy mam rację?