Dyrektor generalny Amazona mówi, że antysemicki film promowany przez Kyrie Irvinga nie zostanie usunięty

NOWY JORK (AP) – Amazonka Dyrektor naczelny Andy Jassy powiedział w środę, że firma nie planuje zaprzestania sprzedaży antysemickiego filmu, który ostatnio zyskał rozgłos po Brooklyn Nets pilnują Kyriego Irvinga zamieścił na Twitterze link do Amazon.

Na Amazonie narasta presja, aby zakończyć sprzedaż filmu Black Hebrews: Black America Awakens, odkąd Irving udostępnił link do filmu dokumentalnego swoim milionom obserwujących go na Twitterze w październiku. Streszczenie Amazon mówi, że film „ujawnia prawdziwą tożsamość dzieci Izraela”.

Na DealBook Summit w New York Times w Nowym Jorku Jassy powiedział, że firmie trudno jest określić, jakie treści przekraczają granicę, w której Amazon nie udostępnia ich klientom.

„Jako sprzedawca treści dla setek milionów klientów o wielu różnych punktach widzenia, musimy umożliwić dostęp do tych punktów widzenia, nawet jeśli są one niezamówione – niezamawiane i różniące się od naszych konkretnych punktów widzenia” cytowany przez „Timesa”. Jassy jak mówi.

Powiedział, że podejmowanie decyzji o tym, jakie treści należy usunąć, było „jaśniejsze” w niektórych przypadkach, na przykład gdy „aktywnie podżegają lub promują przemoc lub uczą ludzi robić rzeczy takie jak pedofilia”.

Dziesiątki celebrytów, osób publicznych, a także organizacje żydowskie i Nets wezwały firmę do usunięcia filmu lub dodania zastrzeżenia zawierającego wyjaśnienie, dlaczego dokument i związana z nim książka są problematyczne.

Amazon powiedział gazecie na początku tego miesiąca, że ​​rozważy dodanie zastrzeżenia do strony głównej filmu dokumentalnego. Ale tak się nie stało.

Firma z siedzibą w Seattle nie odpowiedziała na prośbę The Associated Press o komentarz na początku tego miesiąca na temat tego, czy doda zrzeczenie się odpowiedzialności. Jassy, ​​który jest Żydem, powiedział w środę, że Amazon ma pracowników oznaczających treści, ale rozszerzenie tego może być trudne.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​mamy bardzo obszerne recenzje klientów” – powiedział. „W przypadku książek, które cieszą się dużym zainteresowaniem – i tak dużej uwagi opinii publicznej, jak ta – kupujący wykonują całkiem niezłą robotę, ostrzegając ludzi, gdy pojawiają się kontrowersyjne treści”.

Irvinga został zawieszony przez Nets 3 listopada po odmowie przeprosin, o które poprosił komisarz NBA Adam Silver za umieszczenie linku do filmu. On wrócił po przeprosinach ponad dwa tygodnie później. Opuścił osiem meczów.

Ta historia została opublikowana po raz pierwszy 1 grudnia 2022 r. Została zaktualizowana 1 grudnia 2022 r., aby poprawić cytat dyrektora generalnego Amazon, Andy’ego Jassy’ego, dotyczący ostrzeżeń klientów o nieodpowiednich treściach.