Dyrektor generalny Amazon, Andy Jassy, ​​broni masowego zatrudniania w czasie pandemii, gdy zaczynają się masowe zwolnienia

Amazonka nie żałuje lat gwałtownego wzrostu i nadmiernego zatrudnienia – nawet jeśli rozpoczyna największą kampanię redukcji zatrudnienia w swojej historii.

CEO Amazona, Andy Jassy ogłoszony w listopadzie, że firma zacznie zwalniać pracowników w wielu działach, a proponowane zwolnienia prawdopodobnie będą kontynuowane do 2023 roku. Komentarz Jassy pojawił się kilka dni później The New York Times poinformował, że firma planuje to zrobić zwolnić około 10 000 pracowników poprzez swoje urządzenia, działy handlu detalicznego i zasobów ludzkich.

Jassy uzasadnił masowe zwolnienia w środę o godz The New York Times Szczyt DealBook, powołując się na zbliżającą się niepewność gospodarczą, która skłoniła firmę do obniżenia kosztów. “Po prostu czuliśmy, że musimy usprawnić nasze koszty” – powiedział.

Ale jednocześnie Jassy się bronił fala zatrudnienia oraz gwałtowny wzrost, jakim Amazon cieszył się w ciągu ostatnich kilku lat, pomimo gwałtownego zwrotu, jaki firma musiała dokonać w tym roku.

Amazona sprzedaż detaliczna znacznie wzrosła w pierwszych dniach pandemii, a w pewnym momencie firma nawet dodała 1400 nowych pracowników dziennie. „Zmusiło nas to do podjęcia decyzji w tamtym czasie, aby wydać dużo więcej pieniędzy i szybciej budować infrastrukturę, niż kiedykolwiek sobie wyobrażaliśmy” – powiedział Jassy w środę.

„Wiedzieliśmy, że możemy przesadzić” – dodał.

Środki cięcia kosztów Amazona w tym roku zostały spowodowane coraz bardziej ponurym otoczeniem gospodarczym dla firm technologicznych, z których wiele również uciekło się do zwolnień w celu obniżenia kosztów. Świergot, Celoraz Microsoftu ogłosili obniżki również w tym roku, a wielu nazwało podobnego winowajcę: spadek popytu na produkty technologiczne gdy faza izolacji pandemii wygasła.

Amazon nie zareagował od razu Fortunaprośba o komentarz.

Jednym z działów Amazona, który przechodzi zwolnienia, jest dział urządzeń, który w ostatnich latach obciążał firmę. Jednostka, która w przeszłości miała ponad 10 000 pracowników pracując na urządzeniach takich jak Alexa i Echo, mogli równie dobrze tracić firmę 5 miliardów dolarów rocznie w ostatnich latach, Dziennik Wall Street opublikowane w zeszłym miesiącu.

Słaba sprzedaż urządzeń skłoniła Amazona do polegania na innych jednostkach, w tym na działalności reklamowej – która wygenerowała 31,2 miliarda dolarów w przychodach w zeszłym roku — podobnie jak w sprzedaży. Ale pomimo wejścia w tradycyjnie pracowity okres świąteczny, Amazon ostrzegł na swoim ostatnim spotkaniu akcjonariuszy w październiku, że spodziewa się niższej sprzedaży po opublikowaniu raportu. marne zarobki co było poniżej oczekiwań Wall Street.

Menedżerowie firmy powiedzieli, że spodziewają się, że przychody w czwartym kwartale tego roku wyniosą od 140 do 148 miliardów dolarów, co oznaczałoby roczny wzrost o zaledwie 2% do 8%, znacznie poniżej 10% rocznego wzrostu, jaki firma odnotowała w czwartym kwartale kwartał ubiegłego roku. .

Było to spowodowane słabym raportem o zarobkach Amazona Bank Ameryki analitycy, że PRAWO że „recesja może już być”, ponieważ wydatki konsumpcyjne wykazują oznaki spowolnienia.

Ale ta perspektywa mogła być podsycana przez rekordowy początek sezonu świątecznego, który detaliści zobaczyli w tym tygodniu. Konsumenci wydali rekordowo 11,3 miliarda dolarów w Cyberponiedziałek wg Cegła suszona na słońcu Analityka i firma ogłoszony w środę, że świąteczny weekend zakupów w Święto Dziękczynienia był „rekordowy” i „największy w historii”.

W naszym nowym cotygodniowym raporcie dotyczącym wpływu zbadamy, w jaki sposób wiadomości i trendy dotyczące ESG kształtują role i obowiązki dzisiejszej kadry kierowniczej – oraz w jaki sposób mogą oni najlepiej radzić sobie z tymi wyzwaniami. Zapisz się tutaj.