Drużyna siatkówki z Nebraski pokonała Kansas i byłego kolegę z drużyny, aby awansować do regionalnych zawodów NCAA

Obrona Nebraski była świetna wcześnie i wystarczająco dobra późno, aby pomóc Huskers w czterosetowym zwycięstwie nad Kansas w drugiej rundzie turnieju siatkówki NCAA w piątek.

Było kilka naprawdę nerwowych momentów w czwartym secie, ale Nebraska zakończyła zwycięstwem 25-14, 25-18, 19-25, 26-24 przed 8235 fanami w Devaney Center.

Nebraska awansuje do rundy Sweet 16 w czwartek. Nebraska pojedzie do Louisville w stanie Kentucky, jeśli Louisville pokona Purdue w drugiej rundzie w sobotę.

Był to kolejny kamień milowy dla trenera Nebraski, Johna Cooka, który poprawił się do 92-23 w swojej karierze turniejowej NCAA. Dzięki wygranej w piątek Cook zajął drugie miejsce pod względem większości zwycięstw NCAA. Cook wyprzedził Johna Dunninga (Pacific i Stanford), a teraz śledzi tylko emerytowanego trenera Penn State Russa Rose’a ze 106.

Nebraska poprawiła się do 24-2 w grach turniejowych NCAA rozgrywanych w Devaney Sports Center. Huskers wygrali 18 meczów z rzędu u siebie w turnieju NCAA, począwszy od porażki Elite Eight z Teksasem w 2013 roku.

Ludzie też czytają…

Lindsay Krause poprowadziła Nebraskę z 13 zabójstwami, a jej największym zabójstwem było zabójstwo piłką meczową, którą uderzyła tak mocno, że trafiła dwóch obrońców.

„Dziś wieczorem grała, kiedy jej potrzebowaliśmy” – powiedział rozgrywający z Nebraski, Nicklin Hames. „W tym ostatnim zamachu była nieustraszona i poszła na całość, i o to ją prosimy. Jest świetną zawodniczką i błyszczy w takich momentach.

To zabójstwo w punkcie meczowym nastąpiło w dodatkowym marszu Maisie Boesiger.

Był to jeden z najbardziej zrównoważonych ataków w Nebrasce w tym sezonie, ze środkowymi blokerami, prawymi wślizgami i zewnętrznymi pałkarzami, którzy odnieśli sukces. Madi Kubik i Ally Batenhorst dodali po 10 zabójstw. Środkowy blokujący Bekka Allick i Kaitlyn Hord mieli po dziewięć.

Hord miał również siedem bloków.

Kansas był prowadzony przez Rhiana Swansona z 14 zabójstwami we wszystkich trzech finałowych setach. Nebraska miała 0,232 procent trafień i utrzymywała Kansas do 0,152.

Hames wrócił do wyjściowego składu po opuszczeniu dwóch poprzednich meczów po uderzeniu w głowę podczas zeszłotygodniowego meczu z Wisconsin. Cook powiedział, że w piątek w południe powiedziano mu, że trener lekkoatletyczny dopuścił Hamesa do gry.

Oznaczało to, że pięcioletnia początkująca gra w swoim ostatnim meczu u siebie.

„Bycie tam z moim zespołem było czymś wyjątkowym” – powiedział Hames.

Nicklin Hames i Becca Allick z Nebraski rozmawiają po zwycięstwie nad Kansas

Hames miał kilka fajnych, wysokich setów dla Horda, gdzie Hord była w stanie wykorzystać swój atletyzm do niszczenia zabójstw.

Hames grał w dwusetowej rotacji z Anni Evans. Hames miał 25 asyst, a Evans 20.

Nebraska stosunkowo łatwo wygrała dwa pierwsze sety, napędzana typowo dobrą obroną i zrównoważonym atakiem.

W trzecim secie serwis Nebraski nie był już tak trudny. Kansas objęło prowadzenie 17-12, a następnie rozszerzyło je kolejnym serwisem, aby objąć prowadzenie 21-15. Jayhawks wygrali seta 25:19 i przedłużyli mecz.

Kansas miał więcej zabójstw w trzecim secie (17) niż w pierwszych dwóch setach łącznie (14).

W meczu zaostrzonym, Nebraska świetnie zaczęła w czwartym secie, kiedy Hames zaserwował 3-0, podkreślony przez dwa bloki Horda.

Gra zakończyła się remisem po 17, kiedy Hames wrócił do meczu. Natychmiast ustawiła Kubika do zabicia, a potem kolejny dobry zestaw dla Hordy.

Kansas prowadził 23-22. Ale Nebraska zdobyła kolejne dwa punkty, gdy Kansas miał kosztowny błąd podania, a Krause uderzył blokujących, aby zabić, dając Nebrasce prowadzenie 24-23 (po długiej recenzji wideo). To dało Nebrasce pierwsze posiadanie w meczu, a Nebraska miała okazję do rzutu wolnego, ale Jayhawks przetrwali dzięki blokowi Krause.

Allick dostał następne zabójstwo. Następnie Krause zakończył zabójstwem, wygrywając seta 26-24.

Allick, pierwszoroczniak o wielkich umiejętnościach i wspaniałej osobowości, powiedział, że było to bardzo satysfakcjonujące zakończenie meczu.

„Ten czwarty set był elektryczny”, powiedział Allick, który miał trzy trafienia w czterech próbach w secie klinczowym. „Można było po prostu poczuć, jak surowy był tłum i serca kobiet po obu stronach sieci”.

Cook powiedział, że to był świetny mecz drugiej rundy.

„Kansas grało naprawdę dobrze” – powiedział Cook. „Zmusili nas do kopania naprawdę głęboko, a nasi fani naprawdę głęboko kopią. Publiczność była dziś zelektryzowana. To była świetna zabawa być dzisiaj w Devaney i zobaczyć świetną siatkówkę i świetną rywalizację obu drużyn. Obie drużyny grały od serca”.

Kansas (19-11)… 14 18 25 24

Nebraska (26-5)… 25 25 19 26

KU (zabicia-asy-bloki): Swanson 14-0-2, Bien 11-2-2, Langs 7-0-9, Szabo 6-0-3, Dooley 4-0-3, Davis 2-0-0 , Turner 1-0-6, Faris 0-1-0, Elnady 0-1-0. Razem: 45-4-25.

NU: Krause 13-0-2, Kubik 10-0-4, Batenhorst 10-0-2, Allick 9-0-3, Hord 9-0-7, Lauenstein 7-1-2. Razem: 58-1-20.

Digs: KU 60 (Farris 17, Bien 11, Dalton 11, Turner 8, Elnady 4, Langs 3, McGehe 3, Szabo 2, Swanson 1), NU 71 (Kubik 16, Rodriguez 14, Batenhorst 10, Lauenstein 8). 6, Krause 4, Allick 3, Boesiger 3). Set asyst: KU 43 (Turner 36, Dalton 3, Faris 2, Bien 1, Szabo 1), NU 54 (Hames 25, Evans 20, Kubik 2, Hord 2, Rodriguez 2, Krause 1, Allick 1, Boesiger 1).