Drayer: Co Mariners dostają w Kolten Wong, co dalej poza sezonem

Zajmij drugą bazę poza sezonową listą kontrolną dla Jerry’ego Dipota i Justina Hollandera, ponieważ Mariners zakończyli wymianę z Brewers w piątek po południu i wysłali gracza, którego potrzebowali do przeniesienia – Jesse Winkera – i gracza, którego tak naprawdę nie mieli pozycji za – Abrahama Toro – do Milwaukee za zawodnika, którego próbowali pozyskać przed sezonem 2021 – Koltena Wonga.

Mariners nabywają 2B Wong od Brewers dla Winker i Toro

Chociaż nie jest jednym z czterech wielkich transferów shortstop dostępnych na rynku wolnych agentów – więcej o tym poniżej – Wong, który zagra swój sezon w wieku 32 lat w 2023 roku, stanowi znaczący awans na tej pozycji. Z Brewers w zeszłym roku, Wong nagrał 2,5 fWAR jednocześnie tnąc .251/.339/.430 (.770 OPS) i odnotowując rekordowe w karierze 116 wRC+. W porównaniu z drugą bazą w zeszłym sezonie, Mariners obniżyli 0,218/0,278/0,316 do 74 wRC+ i 0,4 fWAR.

„Wydaje się, że jego gra zyskuje na popularności” – powiedział mediom dyrektor generalny Mariners, Justin Hollander, po ogłoszeniu transakcji. „Uczy się podnosić piłkę. Jest mnóstwo kontaktów”.

Hollander wyraził optymizm, że rok defensywny dwukrotnego zdobywcy Złotej Rękawicy był anomalią. Wong walczył z problemami ze stopami, które mogły być częścią problemu, ale skończyło się na tym, co Hollander nazwał upadkiem ręki.

„To nie jest kwestia zasięgu, czuję się z tym naprawdę dobrze” – powiedział. „Nie sądzę, że plus-obrońca po prostu znika w ciągu sześciu miesięcy. Każdy przechodzi przez okresy gorące i zimne. Postrzegamy jego obronę jako duży pozytyw w tej transakcji.

Wraz z postępującymi ograniczeniami przemieszczenia, zasięg, który Hollander uważa za plus, będzie miał kluczowe znaczenie. Jeśli chodzi o ramiona, Hollander wspomniał, że trener pola bramkowego Perry Hill był już w kontakcie z nowym drugim bazowym i był podekscytowany rozpoczęciem z nim współpracy.

W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski, że Marynarze mogą szukać plutonu w drugiej bazie z Dylanem Moore’em startującym przeciwko leworęcznym starterom. Wong może być głównym kandydatem do plutonu po tym, jak pokonał .277/.357/.489 (.846 OPS) przeciwko prawym i .138/.266/.175 (.441 OPS) w 96 występach przeciwko leworęcznym w 2022 roku. Hollander nie był chętny do zaangażowania się w plutonie na drugim miejscu, ale wskazał, że Moore planuje więcej grać na shortstopie i na drugim miejscu w 2023 roku. Może to dodać dodatkową wartość na obu pozycjach.

Chociaż jest to ulepszenie, posunięcie Wonga wydaje się zamykać drzwi na rynku high-end dla Mariners. Hollander powiedział, że komunikowali się z tymi zawodnikami i ich agentami na początku poza sezonem, ale negocjacje nie posunęły się naprzód. Nie wierzy, by problemem było trzymanie JP Crawforda w ryzach.

„Dla odpowiedniego gracza rozważylibyśmy wszystko” – powiedział.

Po zapełnieniu drugiego miejsca bazowego uwaga skupia się na dodaniu większej ofensywy.

„Zdecydowanie chcemy być oportunistami na rynku w tym momencie, niezależnie od tego, czy jest to bezpłatna agencja, czy handel, aby dodać więcej ataku naszemu zespołowi, jeśli jest dostępny” – powiedział Hollander. „Boisko Connera to miejsce, w którym czujemy, że moglibyśmy dodać kolejnego nietoperza. Mamy dostępne dni DH i dni narożne.

Warto zauważyć, że Mariners byli w stanie pozyskać Wonga, nie rezygnując z perspektywy ani jednego ze swoich startujących w wielkiej lidze. Być może połączenie obu da nietoperza.

Druga baza pozostaje potrzebna po 2023 roku, ponieważ Wong jest podpisany tylko na następny sezon i nie ma perspektyw w systemie zbliżonym do dużej ligi gotowej na tę pozycję. Przynajmniej w najbliższej przyszłości jest to pozycja, o którą Hollander nie powinien się martwić.

„To był dla nas ogromny obszar walki o znalezienie produkcji w innej bazie” – powiedział. „Czuliśmy, że mamy szansę między dodaniem Koltena a tym, co moglibyśmy uzyskać od D-Mo, używając go wokół diamentu, w tym drugiej bazy, czuliśmy, że to był ruch, który miał największy sens”.

Wyman i Bob reagują na to, że Mariners wymieniają Winkera i Tora za Wonga