Discord musi ujawnić Impact Leaker Genshin „Ubatcha” * TorrentFreak

Dom > Anty piracki > Ustawa DMCA >

Według doniesień gra fabularna Genshin Impact osiągnęła rekordową sprzedaż w wysokości 3,7 miliarda dolarów tylko w pierwszym roku. Gra ma ogromną rzeszę fanów, ale kiedy fani nie mogą się doczekać kolejnych gorących wiadomości, zwracają się do Ubatchi, jednego z najbardziej płodnych i popularnych przecieków Genshin Impact. Z informacji uzyskanych przez TorrentFreak wynika, że ​​Ubatcha stoi teraz przed sądem po tym, jak sąd nakazał Discordowi przekazanie ich danych osobowych.

Prace nad Genshin Impact rozpoczęły się w 2017 roku, a kiedy w 2020 roku wystartowało w modelu free-to-play, stawką był budżet na rozwój w wysokości 100 milionów dolarów.

Niewielu mogło przewidzieć astronomiczny sukces, który miał nadejść. Z 16 milionami graczy miesięcznie podczas premiery we wrześniu 2020 roku, nie było wątpliwości, że deweloper miHoYo trafił w dziesiątkę.

Tylko w ciągu najbliższych 12 miesięcy raporty wskazało, że podejście Genshin Impact do gry gacha / skrzynki z łupami wygenerowało rekordowe przychody w wysokości 3,7 miliarda dolarów.

Według stanu na sierpień 2022 r. Genshin Impact służyło 63 milionom graczy, w tym zapalonym fanom, którzy nie mają dość gry i chcą poznać zawartość, zanim twórcy faktycznie ją wypuszczą. Ponieważ brakuje utraconej sztuki cierpliwości, wyspecjalizowane zespoły ds. wycieków starają się wcześnie ujawniać nowe, poparte dowodami treści – w większości chronione prawami autorskimi.

Ubatcha – Jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych Leakerów

Dzięki pozornie niekończącej się serii głośnych przecieków, ekspert Genshin Impact, Ubatcha, stał się niezwykle popularny wśród ogromnej rzeszy fanów gry. Ubatchy Konto Twitter ma ponad 465 tysięcy obserwujących i istnieje oficjalna społeczność reddita zrzesza ponad 351 tys. członków.

Kiedy sprawdzaliśmy kilka godzin temu, kanał Discord Ubatcha „Wangsheng Funeral Parlor” miał ponad 272 000 członków, z czego prawie 66 000 było online. Według większości standardów są to imponujące liczby i znak, że Genshin Impact nigdzie się nie wybiera i że Ubatcha daje fanom to, czego chcą.

niezgoda wangshengFP

Problem polega jednak na tym, że wydawca Genshin Impact Cognosphere PTE Ltd ma zupełnie inny pomysł na to, czyim harmonogramem wydawniczym się kierować.

Zawartość na Discordzie nacisnęła niewłaściwy przycisk

Około 16 lipca Ubatcha opublikował tweeta. To było po fakcie usunięte ale około miesiąca temu subreddit Genshin Leaks otrzymał zawiadomienie o usunięciu DMCA; pierwszy w historii zgodnie z postem, który to ogłasza. Ale miało nadejść coś więcej.

genshinleaks dmca

W ostatnich komentarzach w mediach społecznościowych Ubatcha ujawnił, że Discord wydał ostrzeżenie w związku z przeciekami zamieszczonymi na kanale Wangsheng Funeral Parlor. Jeszcze dwie osoby otrzymali podobne ostrzeżenia.

Skargi dotyczące treści, opublikowane przez Ubatcha i innych, które wyciekły na inny kanał, doprowadziły do ​​całkowitego wyłączenia serwera. Konto właściciela kanału zostało usunięte.

Nie było jasne, kiedy te wydarzenia miały miejsce, ale dokładnie tego samego dnia, w którym Ubatcha opublikował oryginalny tweet w połowie lipca, treść, która wyciekła, została również opublikowana na Discordzie. Agenci antypiraccy pracujący dla Cognosfery byli tam świadkami tego, a kilka miesięcy później sytuacja zaczęła się nasilać.

Cognosfera Pliki Złożenie wezwania do sądu DMCA

W tym tygodniu firma prawnicza z Los Angeles złożyła w sądzie okręgowym w Kalifornii pozew o naruszenie ustawy DMCA w imieniu wydawcy Genshin Impact Cognosphere.

„Składający petycję, Cognosfera Pte. Sp. z o.o. za pośrednictwem swojego niżej podpisanego adwokata, niniejszym zwraca się do sekretarza tego sądu o wydanie wezwania sądowego do Discord, Inc. w celu zidentyfikowania domniemanych sprawców naruszenia na mocy ustawy Digital Millennium Copyright Act („DMCA”), 17 USC § 512(h)”, czytamy we wniosku.

dmca-sub-genshin

Wezwania DMCA zmuszają dostawców usług, takich jak Discord, do przekazywania posiadanych informacji na temat domniemanych sprawców naruszenia, w tym przypadku Ubatcha. Firma prawnicza Cognosfera chce, aby Discord przekazał imię i nazwisko, adres, numer telefonu i wszystkie adresy e-mail Ubatcha powiązane z kontem Discord Ubatcha # 2791.

Cognosfera wysłała Discordowi żądanie usunięcia treści na mocy ustawy DMCA

Wezwania na mocy ustawy DMCA można zażądać dopiero po wysłaniu przez wnioskodawcę żądania usunięcia treści na mocy ustawy DMCA do usługodawcy z prośbą o usunięcie treści rzekomo naruszających prawa. Z akt sądowych wynika, że ​​Cognosfera wysłała żądanie usunięcia do Discord 29 listopada.

Poprosił o usunięcie obrazów, filmów i różnych elementów chronionych prawem autorskim związanych z funkcjami Genshin Impact, powołując się w szczególności na jeden element: [3.0 Beta] Nowa witryna „Moss” Seelie.

Jeśli Discord nie mógł usunąć treści, Cognosfera powiedział, że cały kanał powinien zostać usunięty. Przykładowe zrzuty ekranu są słabej jakości po przesłaniu faksem, ale główny element jest wystarczająco wyraźny, aby można go było zidentyfikować.

genshin-discord-dmca

Co będzie dalej, wiedzą tylko Discord, Cognosphera i jej prawnicy. Wezwanie do sądu DMCA zostało przyznane, więc jeśli Discord jeszcze go nie ma, wkrótce się pojawi. Wydaje się mało prawdopodobne, aby Discord podjął walkę, więc za kilka dni dane Ubatchy zostaną przekazane Cognosferze i/lub jej prawnikom – o ile oczywiście Ubatcha nie podejmie kroków, aby uczynić je bezużytecznymi.

Nikt nie może powiedzieć na pewno, ale biorąc pod uwagę wielkość grona fanów Ubatcha, późniejsze działania prawne w postaci pozwu o naruszenie praw autorskich mogą przynieść efekt przeciwny do zamierzonego dla Genshin Impact. Biorąc to pod uwagę, Cognosphera nie przeszedł przez te wszystkie kłopoty na darmo. Zatrzymanie przyszłych wycieków może być priorytetem, ale firma może być zainteresowana tym, jak treści się tam dostały, jak i co najważniejsze, przez kogo.

Wezwanie do sądu DMCA można znaleźć tutaj (1,2pdf)