DeSantis chwalony za wyciąganie pieniędzy z BlackRock w związku z obawami ESG: „Nielegalne lewicowe oszustwo”

Floryda Gubernator Ron DeSantis był chwalony za wyciągnięcie aktywów o wartości 2 miliardów dolarów z BlackRock, jednej z największych firm inwestycyjnych na świecie, a jeden z komentatorów nazwał inwestowanie w środowisko, społeczeństwo i zarządzanie, znane również jako ESG, „nielegalnym lewicowym oszustwem”.

Floryda dołączyła do rosnąca lista krajów przeciwstawiając się wzrostowi inwestycji ESG, zwłaszcza przez firmy takie jak BlackRock, które kontrolują aktywa o wartości bilionów dolarów.

„Wykorzystywanie pieniędzy z Florydy do finansowania projektu inżynierii społecznej BlackRock nie jest czymś, na co się zgodziliśmy” – napisał w czwartek na Twitterze Jimmy Patronis, dyrektor finansowy Florydy.

BYŁY DYREKTOR BLACKROCK MÓWI, ŻE ESG JEST ZŁE DLA SPOŁECZEŃSTWA I TWOJEGO PORTFELA W WSJ OP-ED

Gubernator Florydy Ron DeSantis przemawia na konferencji prasowej w bazie sił powietrznych Eau Gallie High School w Melbourne na Florydzie, 22 marca. (Zdjęcie: Paul Hennessy/SOPA Images/LightRocket za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Steve Milloy, który służył w zespole przejściowym prezydenta Trumpa, nazwał to „złym dniem” w BlackRock. „ESG to nielegalne lewicowe oszustwo mające na celu obejście procesów demokratycznych w celu narzucenia arbitralnych standardów korporacjom w celu przejęcia ich w celach politycznych” – napisał na Twitterze.

Były republikański kandydat do Kongresu, dr. Willie Montague pochwalił się nowiną na Twitterze. „To wspaniały dzień, kiedy dyrektor finansowy Florydy mówi, że wycofuje aktywa o wartości 2 miliardów dolarów zarządzane przez BlackRock. Polityki ESG muszą umrzeć w rowie”.

Floryda nie jest jedynym stanem, który wycofuje swoje inwestycje z BlackRock. Gubernator Teksasu Greg Abbott napisał na Twitterze, że „Teksas jest pierwszym stanem, który zakazał BlackRock prowadzenia interesów” z tym stanem. „Podpisałem ustawę w 2021 r., aby zakazać firmom finansowym, które mają politykę ESG dyskryminującą sektor naftowy i gazowy. Obejmuje to BlackRock i kilka innych firm finansowych”.

PAŃSTWA REPUBLIKAŃSKIE PODEJMUJĄ DRASSTYCZNE ŚRODKI W OSTATNICH STRACH PRZECIWKO RUCHOWI ESG

Dyrektor finansowy Florydy, Jimmy Patronis, wyjaśnił powody swojej decyzji wypłacić miliardy dolarów z BlackRock w wywiadzie dla Fox News Friday. „Straciłem zaufanie” do BlackRock, powiedział Patronis, dodając, że firma nie powinna „wykorzystywać pieniędzy podatników z Florydy” do wpływania na politykę.

ESG znalazło się pod ostrzałem innych liderów biznesu, takich jak dyrektor generalny Tesli Elon Musk, który wielokrotnie publicznie wypowiadał się na ten temat.

„ESG to diabeł”, Musk napisał na Twitterze w zeszłym tygodniu, po tym jak komentator biznesowy Carol Roth przypomniał użytkownikom Twittera, że ​​Tesla została usunięta z indeksu ESG S&P 500, podczas gdy gigant naftowo-gazowy Exxon pozostał.

FLORIDA ODDAJE 2 MILIARDY DOLARÓW OD BLACKROCK W ZAKRESIE ESG PUSH FIRMY

„Pamiętasz, kiedy @ElonMusk chciał wprowadzić wolność słowa na Twitterze, a potem S&P usunął Teslę z indeksu ESG 500, ale zatrzymał Exxon? ESG to biznesowy kredyt społeczny. Jest to sposób kontrolowania kapitału, utrzymywania ludzi biznesu, aby pasowały do ​​narracji, a ostatecznie cię kontrolować” – napisał na Twitterze Roth.

POBIERZ FOX BUSINESS W PODRÓŻY KLIKNIJ TUTAJ

BlackRock powiedział w oświadczeniu, że był „zaskoczony” posunięciem Florydy.

„Jako powiernik, wszystko, co robimy, ma na celu wyłącznie generowanie zwrotów dla naszych klientów” – powiedział gigant inwestycyjny. „Jesteśmy zaskoczeni decyzją dyrektora finansowego z Florydy, biorąc pod uwagę wysokie zwroty, jakie BlackRock zapewnił podatnikom z Florydy w ciągu ostatnich pięciu lat”.

„Ani dyrektor finansowy, ani jego pracownicy nie zgłaszali żadnych obaw dotyczących wyników” — dodał BlackRock. „Niepokoi nas pojawiający się trend inicjatyw politycznych, takich jak ta, które poświęcają dostęp do wysokiej jakości inwestycji, a tym samym zagrażają zwrotom, co ostatecznie zaszkodzi obywatelom Florydy. Powiernicy powinni zawsze przedkładać wyniki nad politykę”.