Czy Odell Beckham Jr. Powinien był poczekać z podpisaniem umowy do końca sezonu?

Obrazy Getty’ego

Jest 3 grudnia. Rozpoczął się 13 tydzień. Odell Beckham Jr. nie grał od lutego. Odwiedził zespół. Nie wiadomo, kiedy podpisze.

Jeszcze mniej wiadomo, kiedy zagra. A kiedy gra, jak długo ma swój wkład?

Zwróciliśmy na to uwagę na początku tego tygodnia, w odpowiedzi na komentarze właściciela Cowboys, Jerry’ego Jonesa, dotyczące znaczenia Beckhama ma wpływ w 2022 r. Oczekiwanie, że to zrobi, jest nierozsądne; każdy pozytywny wkład, jaki wniesie w 2022 r., należy uznać za premię.

Powtarzam ten punkt, ponieważ w pewnym momencie Beckham może po prostu wyciągnąć wtyczkę, próbując zagrać w 2022 i skupić się na 2023. Wygląda na to, że wykorzystuje niejasną obietnicę bycia głównym twórcą różnicy w bilansie sezonu jako sposób na maksymalizację całkowitego połowu kontraktowego. I to jest w porządku. To mądre. Stawia dwóch zaciekłych rywali przeciwko sobie, Giants i Cowboys.

Jordan Raanan z ESPN.com pisze na Twitterze, że wierzy Beckhamowi chce podpisać kontrakt z Giants, powołując się na „pokus przyjazdu do Nowego Jorku, stworzenia domu dla mojej rodziny i wygrania w tym mieście” wraz z „niedokończonymi sprawami”. Ale pytanie brzmi, czy Giants, którzy wybrali Beckhama w 2014 roku i dali mu drugi duży kontrakt w 2018 roku, zapłacą Beckhamowi tyle, ile chce.

I Raanan zwraca na to uwagę nikt nie powinien się spodziewać Beckham, aby dodać wiele do bilansu obecnej kampanii.

Dlaczego więc nie poczekać do następnego sezonu? Jeśli Beckham podpisze teraz wieloletni kontrakt z Giants, podejmie ryzyko, że mogą znaleźć się w sytuacji rozgrywającego, którą uważa za daleką od idealnej. Nie zostały one jeszcze przedłużone Daniel Jonesnie wybrali jego pięcioletniej opcji, a on ma jeszcze sześć meczów, aby udowodnić, że zasługuje lub nie zasługuje na przedłużenie.

Jeśli Jones odejdzie, kto będzie starterem? Weteran? Pieniądze? Opcja brydża na średnim poziomie, podczas gdy nowicjusz jest przygotowany? Wszystko to wydawało się bardzo ważne dla Beckhama, zwłaszcza jeśli, jak zauważa Raanan, umowa „jest bardziej o przyszłym roku niż w tym roku”.

„Ten rok” jest ważny z jednego powodu. Beckham i/lub jego agent prawdopodobnie wierzą, że może zdobyć więcej w przyszłym roku, jeśli następny rok będzie zawierał możliwość bycia jednym z twórców różnicy postseason w tym roku. Więc Cowboys and Bills mogą składać oferty, mając nadzieję, że Giants pójdą w ich ślady.

Spośród trzech obecnych finalistów, Giants powinni znajdować najmniejszą motywację w Beckhamie, który robi różnicę po sezonie 2022. O ile nie odwrócą sytuacji od jutra, kiedy przegrają u siebie z gorącą drużyną Commanders, Giants mogą siedzieć w domu i obserwować, kiedy rozpoczną się play-offy.

Beckham musi się zastanowić, czy ma sens siedzenie w domu i obserwowanie reszty sezonu, z jego poszukiwaniem nowego zespołu opóźnionym do czasu, gdy opadnie kurz około 2022 roku i zmiany trenera, a może nawet ruchu rozgrywającego 2023.

Kiedy zobaczy, która drużyna jest, a która nie chce się z nim związać w 2023 roku, aby zdobyć równowagę w 2022 roku, prawdopodobnie zdecyduje się to zrobić.