Czy Gio Reyna uratuje USA przed Holandią?

Nota redaktora: Gio Reyna poddaje się po tym, jak Stany Zjednoczone straciły dwa gole w pierwszej połowie na rzecz Holandii. To dopiero drugi raz, kiedy amerykańska gwiazda widzi boisko na mundialu w Katarze. Poniżej znajduje się nasza historia, opublikowana w piątek, o rozmowie dotyczącej statusu Reyny.

AL RAYYAN, Katar — oglądało go ponad 20 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych USAAnglia podczas fazy grupowej mundialu i jakiś procent z nich — ci, którzy wiedzą, kto Gio Reyna jest – inni zastanawiali się dlaczego niezwykle utalentowany 20-latek widział tylko ostatnie siedem minut remisu.

Reyna to jedna z najzdolniejszych młodych zawodniczek, nie tylko wśród 26 zawodniczek Amerykanów Mistrzostwa Świata liście, ale w globalnej piłce nożnej. W reprezentacji Niemiec zadebiutował w Lidze Mistrzów UEFA Borussia Dortmund w wieku 17 lat. Jest synem byłego kapitana męskiej reprezentacji narodowej Claudio Reyna i USWNT zawodnik Danielle Egan.

A jego czas gry – lub jego brak – był przytłaczającą historią dla fanów i mediów przez całą pierwszą rundę. Reyna wystąpiła tylko raz w pierwszych trzech meczach Amerykanów.

Zapytany przez FOX Sports dzień przed sobotnim spotkaniem 1/8 finału z Holandią (10 rano czasu wschodniego; FOX i aplikacja FOX Sports) dlaczego Reyna była rzadko używana, próbował wyjaśnić amerykański trener Gregg Berhalter.

„Wiele zależy od czasu i okoliczności” – powiedział Berhalter. „Jeśli spojrzysz na to, jak potoczyły się mecze, mieliśmy prowadzenie, a potem musieliśmy utrzymać prowadzenie w późniejszych meczach. Jedyny mecz, w którym nie mieliśmy takiego scenariusza, właściwie wykorzystaliśmy go, aby pomóc w wygraniu”.

Jak USMNT wypada na tle Holendrów?

Jak USMNT wypada na tle Holendrów?

Ta odpowiedź może, ale nie musi, zadowolić pewną część fanów, którzy nie mogą lub nie chcą zrozumieć, dlaczego Reyna nie wystartowała. Chociaż skrzydłowy/środkowy pomocnik opuścił większość kwalifikacji do Mistrzostw Świata z powodu nawracających kontuzji ścięgna podkolanowego, zarówno on, jak i Berhalter powiedzieli, że jest zdrowy i dostępny.

W zeszłym tygodniu Berhalter powiedział, że brak akcji Reyny był „decyzją trenera” i odrzucił wszelkie sugestie, że przyczyną były problemy ze ścięgnem Reyny.

Berhalter był uczciwym pośrednikiem w kontaktach z mediami przez cztery lata kierowania narodem amerykańskim, ale sam powiedział, że niektóre rzeczy nie są do publicznego użytku. To podsyciło spekulacje, że w tej historii jest coś więcej.

Czy jest konflikt między trenerem a zawodnikami? W zeszłym tygodniu pojawiły się plotki, że Reyna złamała godzinę policyjną. Źródło US Soccer powiedziało FOX Sports, że tak się nie stało. Fakt, że Reyna grała przeciwko Anglii przemawia za tym.

Teorie spiskowe są wszędzie, a piłka nożna nie jest na nie odporna – zwłaszcza podczas mistrzostw świata. Ale, podobnie jak w innych przypadkach, domniemanie podstępu ma tendencję do szybkiego rozpadu pod kontrolą.

Reyna gra głównie w bramce zarówno w Dortmundzie, jak iw reprezentacji. To zdecydowanie najgłębsza pozycja w kadrze narodowej.

Skrzydła startowe dla USA to Christian Pulisic – największa gwiazda i najbardziej niezastąpiony napastnik w drużynie – ja Tima Weahajedyny Amerykanin poza Pulisicem, który strzelił gola na tych mistrzostwach świata.

[U.S. fans should believe – because this team certainly does]

Weah jest także jedynym tradycyjnym skrzydłowym w składzie, zawodnikiem starej daty, którego prędkość wzdłuż linii bocznej powoduje, że obrońcy przeciwnika tracą pozycję. Jeśli nie kontuzje, obaj będą w kadrze na każdy mecz.

Brendana Aaronsona wyprzedza Reynę i znajduje się na wykresie głębokości Berhaltera. Aaronson był pierwszym rezerwowym z ławki Berhaltera we wszystkich trzech meczach fazy grupowej. Aaronson, jeden z najbardziej zrównoważonych graczy w drużynie, oferuje nieustanne naciskanie i defensywę, których Reyna nie potrafi.

Co prowadzi nas do następującego punktu: Reyna może i jest zdrowy, ale to nie czyni go gotowym na 90 minut. Rzeczywiście, ostatni raz Reyna zaczął i zakończył mecz dla klubu lub kraju we wrześniu 2021 roku – dokładnie 15 miesięcy temu.

To również sprawia, że ​​Reyna jeszcze mniej pasuje do roli w środku, gdzie jest amerykańskim kapitanem Tylera Adamsa, Westona McKenniego oraz Yunus Musah byli jednymi z najlepszych pomocników w Katarze. Tam też nie ma miejsca dla Reyny.

Reyna bez wątpienia chce grać więcej. Ale jakikolwiek pomysł, że Berhalter nie lubi go jako gracza, po prostu nie jest poparty faktami. Trener prywatnie zachwyca się umiejętnościami Reyny, jego niemal nieograniczonym pułapem. W końcu znała go całe życie.

Berhalter i Claudio Reyna byli kolegami z drużyny w szkole średniej. Claudio, który później grał na Uniwersytecie Wirginii, poznał Danielle podczas wizyty u Berhaltera na Uniwersytecie Północnej Karoliny, gdzie obaj grali w piłkę nożną. Najstarszy syn Berhaltera, Sebastian, jest blisko związany z Gio.

Berhalterowie i Reynasowie są bardziej rodziną niż przyjaciółmi. Z pewnością Berhalter nie kochałby niczego bardziej niż grania co minutę młodszej Reyny. Nudna rzeczywistość jest taka, że ​​nie idzie to dużo dalej.

Wyprawa Gio Reyny na mundial

Wyprawa Gio Reyny na mundial

Gio Reyna dzieli się swoją podróżą na Mistrzostwa Świata FIFA 2022 w programie „Moja podróż” i podąża śladami ojca, by zostać zawodowym piłkarzem.

Zadaniem Berhaltera jest wygrywanie. Musi robić to, co najlepsze dla drużyny. I wie lepiej niż ktokolwiek inny, co ma w Reynie, która wciąż może zrobić różnicę wchodząc z ławki przeciwko Holendrom.

„W ten sposób możemy go wykorzystać w najbardziej efektywny sposób” — powiedział Berhalter o Reynie. “Szukamy odpowiedniego momentu, ale bez wątpienia może pomóc tej drużynie.”

Czytaj więcej z Mistrzostwa Świata:

Najważniejsze artykuły z FOX Sports:

Doug McIntyre jest dziennikarzem piłkarskim dla FOX Sports. Zanim dołączył do FOX Sports w 2021 roku, był autorem tekstów dla ESPN i Yahoo Sports i relacjonował reprezentacje Stanów Zjednoczonych mężczyzn i kobiet na wielu Mistrzostwach Świata FIFA. Śledź go na Twitterze @Przez DougMcIntyre.


Uzyskaj więcej dzięki Mistrzostwom Świata FIFA 2022 Śledź ulubione, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko