Czy były QB z Alabamy uwierzyłby, że Drake Maye opuszcza Karolinę Północną? Mack Brown waży

Trener Północnej Karoliny, Mack Brown, powiedział w piątek, że nie spodziewa się, że drugoklasista Drake Maye opuści Tar Heels poza sezonem za pośrednictwem portalu transferowego.

„Nie sądzę, żeby Drake gdziekolwiek się wybierał, ponieważ jest rodziną z Karoliny” — powiedział Brown na konferencji prasowej przed sobotnim meczem o mistrzostwo ACC pomiędzy Clemson i Karoliną Północną.

Jednak Brown powiedział, że nie rozmawiał jeszcze ze swoimi zawodnikami o ich planach na przyszłość.

„Ten mecz jest dla nas naprawdę ważny, więc nasi trenerzy wahali się, czy powiedzieć:„ Hej Ross, odchodzisz, człowieku? Wiem, że musisz grać w sobotę wieczorem, ale wyjeżdżasz stąd? Zamierzasz grać czy zostać? powiedział Brown. „Więc będziemy mieli kilku facetów grających jutro wieczorem, którzy prawdopodobnie wyjdą w poniedziałek, a ta dyskusja odbędzie się w niedzielę lub poniedziałek rano”.

Maye zajmuje czwarte miejsce wśród graczy FBS zarówno pod względem podań na mecz (320,6), jak i podań (35). Nowicjusz w czerwonej koszulce może zgłosić się do draftu do NFL dopiero po sezonie 2023.

Alabama wylądowała słowne zobowiązanie od Maye, członka klasy 2021, przed sezonem gimnazjalnym w lipcu 2019. Ale pięciogwiazdkowy rekrut Bryce Young, członek klasy 2020, dwa miesiące później przeniósł swoje zaangażowanie z USC do Alabamy. W marcu 2020 roku Maye się przewrócił jego własne zaangażowanie od Alabamy po Karolinę Północną.

Maye pochodzi z Charlotte, której starszy brat Luke grał w koszykówkę w Tar Heels. Drake Maye skończył szkołę średnią jako czterogwiazdkowy kandydat i dziewiąty rozgrywający w swojej klasie 247 Sport‘ ranga złożona.

Status Maye może zainteresować Alabamę, ponieważ Tide prawie na pewno straci Younga w NFL Draft poza sezonem. Nowicjusz Redshirt Jalen Milroe i Ty Simpson to kolejni rozgrywający w składzie Alabamy.

Chociaż Nick Saban nie dał publicznego sygnału, że rozważa wycofanie rozgrywającego z programu, Alabama dodała pięciu graczy transferowych w zeszłym sezonie poza sezonem i dwóch poza sezonem wcześniej.

Nowe okno portalu transferowego NCAA otwiera się w poniedziałek dla graczy, którzy planują przenieść się jako studenci. Kilku rozgrywających już weszło do portalu w tym tygodniu lub ogłosiło swoje zamiary, w tym Haynes King z Texas A&M, Drew Pyne z Notre Dame, Brennan Armstrong z Virginii i Phil Jurkovac z Boston College. Ponadto Cade McNamara z Michigan wszedł do portalu i już wybrał Iowa jako swój cel podróży.

Mike Rodak jest reporterem beatów z Alabamy dla Alabama Media Group. Śledź go na Twitterze @mikerodak.