Czego można się spodziewać: Indiana w Rutgers — w sali gimnastycznej

Indiana otwiera grę Big Ten w sobotę przeciwko Rutgers na Jersey Mike’s Arena w Piscataway. Scarlet Knights mają bilans 5-2 i przegrali 68-61 w Miami w środę w Big Ten-ACC Challenge.

Sobotnia gra jest zaplanowana na 16:00 ET wskazówka na BTN:

Indiana przeszła pierwsze siedem testów sezonu 2022-23. Teraz musi spróbować pokonać przeciwnika z Wielkiej Dziesiątki, który był jego kryptonitem w ostatnich sezonach: Rutgersa.

Scarlet Knights pokonali Indianę w siedmiu z ostatnich ośmiu spotkań. Rutgers wygrał trzy ostatnie spotkania z Hoosiers w Piscataway. Ostatnia wygrana Indiany w „RAC” miała miejsce 5 lutego 2018 r., w pierwszym sezonie Archiego Millera w Bloomington. W serii wszechczasów między dwoma programami jest remis 7-7.

Fakty te nie umknęły uwadze Trayce’a Jacksona-Davisa, który przyznał się do zmagań programu z Rutgersem po zwycięstwie nad Karoliną Północną.

„Nie pokonałem Rutgersa, odkąd tu jestem” – powiedział Jackson-Davis. „RAC zawsze było bardzo wrogim środowiskiem. Mieli tam nasz numer.

Indiana nie zmierzy się z najlepszą drużyną, jaką Rutgers miał pod wodzą Steve’a Pikiella, ale Szkarłatni Rycerze są w pełni zdolni do powstrzymania impetu, jaki zbudowali Hoosiers na początku sezonu.

POZNAJ UKRYTYCH RYCERZY

Powracająca Wielka Trójka Rutgersa to sprawdzona w boju grupa z wieloma zwycięstwami nad elitarnymi drużynami. Niestety dla Rutgers, nadal nie mają wszystkich trzech graczy dostępnych w tym samym meczu w tym sezonie.

Cliff Omoroyi, Caleba McConnella oraz Paweł Mulcahy są jednymi z najlepszych trio Wielkiej Dziesiątki, ale tylko Omoruyi pojawił się w każdym z siedmiu meczów zespołu.

Junior o wzroście 6 stóp i 11, 240 funtów jest jednym z najlepszych graczy na polu ataku w kraju. Wraz z odejściem Rona Harpera Jr. i Geo Baker, wskaźnik wykorzystania Omoruyi gwałtownie wzrósł. Wykorzystał 19,1 procent posiadłości Rutgersa w zeszłym sezonie, ale wykorzystuje 26 procent w tym sezonie. Jego 16,7 punktów na mecz prowadzi Scarlet Knights, a także średnio 9,9 zbiórek w 30,7 minuty na mecz. Omoruyi zdobywa nieco ponad jedno trafienie za 3 punkty na mecz i jak dotąd w tym sezonie strącił dwa rzuty za 3 punkty.

McConnell jest jednym z najlepszych biegaczy w kraju i wrócił 26 listopada przeciwko Central Connecticut po opuszczeniu pierwszych pięciu meczów z powodu kontuzji kolana. W środowej porażce z Miami miał ciężki ładunek, zdobywając 16 punktów z sześcioma zbiórkami, czterema asystami, dwoma przechwytami i zablokowanym strzałem w 35 minut. Miał też pięć obrotów. McConnell, który ma 6 stóp i 7 cali, jest destrukcyjnym obrońcą na obwodzie, który może zmarginalizować najlepszego obrońcę drużyny przeciwnej swoją długością.

6-metrowy Mulcahy doznał kontuzji barku w meczu otwarcia sezonu z Kolumbią i zagrał w pierwszych trzech meczach, ale nie grał od 12 listopada. Po środowej porażce w Miami Steve Pikiell powiedział, że Mulcahy nie uzyskał pełnego kontaktu.

„Kiedy jego ramię wyzdrowieje, wróci na podłogę, ale teraz nie jest tam, gdzie jest” – powiedział Pikiell, według Briana Fonseca. „Musi ćwiczyć pełny kontakt, zanim będzie mógł cokolwiek zrobić. Jeszcze tego nie zrobił”.

Uraz został opisany jako „dźgnięcie” lub uszczypnięcie nerwu. Bez Mulcahy Rutgers jest bez jednego z najlepszych moderatorów konferencji. W zeszłym sezonie Mulcahy był piąty w Wielkiej Dziesiątce pod względem wskaźnika asyst na poziomie 34,8 procent.

Rutgers mocno polegał na swoich starterach w Miami, grając z każdym z nich 32 lub więcej minut. Dołączając do Omoruyi i McConnella w składzie byli Cam Spencertransfer z Loyoli Maryland i biegaczy Mawot Mag oraz Aundre Hyatt.

Spencer, mierzący 6 stóp i 4 centymetry wzrostu, jest drugim najlepszym strzelcem zespołu z wynikiem 15,3 punktów na mecz. Spencer jest 39,7-procentowym strzelcem za trzy punkty w swojej karierze i strzela 43,2 procent w tym sezonie. Ma 16 na 37 na 3 w siedmiu meczach. Spencer jest również doskonałym strzelcem rzutów wolnych. W tym sezonie ma 21 na 22 z linii i 86,2 procent w swojej karierze.

Mag jest niedostatecznie wykorzystywanym australijskim napastnikiem, który notuje średnio 8,3 punktu i sześć zbiórek w 25,3 minuty na mecz. A Hyatt, który przeniósł się z LSU przed poprzednim sezonem, zauważył, że jego rola znacznie wzrosła po tym, jak Harper Jr. postanowił nie wracać na kolejny sezon. Hyatt, skrzydło o długości 6 stóp i 6 stóp, jest trzecie w drużynie pod względem punktacji 11,3 punktów na mecz, ale jest poniżej średniej z punktu widzenia wydajności. W ciągu siedmiu meczów Hyatt strzela zaledwie 38,9% z 2 i 29% z 3.

Czterech innych Szkarłatnych Rycerzy, o których warto wiedzieć, to Strażnicy Czempionów Dereka Simpsonadrugi strażnik Jalen Millerstudent pierwszego roku Antwone Woolfolk i młodszy duży mężczyzna dziekan Reiber. Mierzący 6 stóp 3 Simpson rozpoczął trzy mecze i zdobywa średnio solidne 8,4 punktu w 25 minut na mecz. Jego minuty skurczyły się do zaledwie 10 w Miami, a McConnell wrócił do rotacji. Simpson jest drugi w zespole z 16 asystami. Miller gra 12,7 minuty na mecz poza ławką rezerwowych, ale zdobył tylko 12 punktów w siedmiu meczach. Reiber zapewnia głębię za Omoruyi, ale przez cały sezon nie miał zablokowanego strzału. Woolfolk ma 6 stóp i 9, 240 funtów, który otrzymał ofertę stypendium piłkarskiego po ukończeniu szkoły średniej, aby grać w tight end i wprowadza fizyczną rotację na pole ataku Rutgersa.

RECENZJA BEZ TEMPA

Wszystkie krajowe rankingi aktualne do środowych meczów.

Pikiell przekształcił Rutgersa w potężny program Wielkiej Dziesiątki z obroną. Ten sezon po raz kolejny pokazał, że Pikiell potrafi zbudować elitarną drużynę defensywną.

Według KenPoma Szkarłatni Rycerze zajmują 12. miejsce w kraju pod względem skorygowanej skuteczności obronnej. Rutgers zajmuje 7. miejsce pod względem procentu rzutów z gry, 12. pod względem procentu obrotów. i szósty pod względem procentu kradzieży.

Oczywistym kluczem dla Indiany jest dalsze dbanie o piłkę, tak jak w pierwszych siedmiu meczach. Hoosiers zajmują 29. miejsce w kraju pod względem procentu obrotów, co jest jednym z powodów, dla których do tej pory odnosili tak duże sukcesy w ofensywie. Rutgers będzie bezlitośnie naciskał piłkę, a zadaniem strażników Indiany będzie podejmowanie właściwych decyzji.

Ofensywnie Rutgers jest drużyną strzelecką poniżej średniej, a jej ofensywa walczyła bez Mulcahy w składzie, aby ułatwić innym. Pod koniec przegranej z Miami Scarlet Knights po prostu nie mogli podać piłki do Omoruyi, a Hurricanes pokonali 11-punktową stratę i wygrali siedmioma punktami.

DO CZEGO TO DOCHODZI

Projekcja KenPom to Indiana przez trzy z 61-procentową szansą na wygraną Hoosiera. Liczby Sagarina faworyzują Indianę o 3,5.

Ta gra stanowi ważny test dla Indiany. Hoosiers byli po prostu zastraszani i ogrywani przez Rutgers w ciągu ostatnich kilku sezonów. Szkarłatni Rycerze byli bardziej głodną i twardszą drużyną w swoich meczach.

Według KenPom spośród 10 gier szosowych Big Ten w Indianie jest to czwarta największa szansa na wygraną. Jeśli Hoosiers potrafią zająć się piłką i wygrać bitwę w farbie, to są bardzo duże szanse na rozpoczęcie 1:0 w grze konferencyjnej.

Przedłożony: Rutgers Szkarłatni Rycerze