College Football Playoff, projekcje miski: Trails for Ohio State, New Year’s Six Hopes z zaciśniętymi miejscami do cumowania

We wtorek opublikowano przedostatni ranking futbolu uniwersyteckiego. Czas przyjrzeć się perspektywom drużyn, które wciąż polują na cztery drużyny. Zasadniczo o te miejsca walczy pięć drużyn, a tylko cztery z nich faktycznie rywalizują w meczach o mistrzostwo konferencji rozgrywanych w piątek i sobotę.

Ponieważ w tym roku jest to tak krótka lista, rozszerzyliśmy tę coroczną historię, aby uwzględnić możliwości, jakie istnieją w czterech pozostałych grach New Year’s Six poza play-offami. Nie ma dużej elastyczności przy tak wielu połączeniach konferencyjnych, ale wciąż jest trochę intrygi.

Bez zbędnych ceregieli, oto lista pozostałych pretendentów do CFP według ich aktualnego rankingu wraz z wyjaśnieniem, co każda drużyna może osiągnąć w ten weekend. Przyjrzyjmy się, jak te drużyny radzą sobie z Championship Seven i końcowym rankingiem CFP.

Ścieżki play-off w futbolu uniwersyteckim

Sześć utworów noworocznych

Opcje New Year’s Six są liczniejsze. Po ustaleniu par CFP, Rose, Sugar i Orange Bowls wybiorą drużyny do swoich gier. Oto jak to będzie wyglądać.

Różowa Miska

Jeśli mistrzowie Wielkiej Dziesiątki i / lub Pac-12 przejdą do play-offów, miska wybierze ich zastępców. Tradycyjnie byłyby to najwyżej sklasyfikowane drużyny pozostałe po tych konferencjach. Jednak Rose Bowl ma możliwość wyboru swoich uczestników z „klastra” podobnie ocenianych drużyn.

Gdyby Michigan i USC wygrały w ten weekend, Rose Bowl mógłby pozostać rewanżem za zeszłoroczny mecz z udziałem Ohio State i Utah. To byłoby mniej niż idealne. Ruza wyglądał na gotowego do rzucenia numeru 8 Penn State z Wielkiej Dziesiątki i/lub nie. 12 Waszyngton przez Pac-12, aby upewnić się, że gra się nie powtórzy. Buckeyes grali w Rose Bowl dwa razy w ciągu ostatnich czterech lat, podczas gdy Nittany Lions nie byli w grze od 2016 roku. Huskies byli możliwością Pac-12 jako Utes, oprócz gry w Rose Bowl w zeszłym roku, oddałby również swoją czwartą porażkę.

Jednak wszystko to stało się dyskusyjne w piątek wieczorem, kiedy Utah pokonał USC, aby zapewnić mistrzowi Pac-12 awans do Rose Bowl. Ponieważ Ohio State zmierza do playoffów, a Michigan już zajmuje miejsce, Penn State ma teraz zagrać w Rose Bowl jako reprezentant Wielkiej Dziesiątki. Dziką kartą jest Purdue, który automatycznie znalazłby się w tej grze, gdyby Boilermakers stali się Spoilermakers przeciwko Michigan.

  • Michigan wygrywa: Penn State vs. Utah
  • Purdue wygrywa: Purdue kontra Utah

Cukiernica

Podobnie w Sugar Bowl występują mistrzowie konferencji z SEC i Big 12. Sytuacja Big 12 jest ustalona. Ponieważ TCU wygra lub przegra w fazie playoff, Kansas State będzie w Sugar Bowl jako mistrz Big 12 lub zastępca Horned Frogs. Jeśli Gruzja wygra, # 6 Alabama zastąpi Bulldogs w tej grze. Inaczej, LSU zostaje mistrzem konferencji.

  • Gruzja wygrywa: Alabama kontra stan Kansas
  • LSU wygrywa: LSU kontra stan Kansas

Pomarańczowa miska

Ta miska ma tylko jednego mistrza konferencji. Zdobywca tytułu ACC jest kotwicą nr 9 Clemsona przeciwko nie. 23 Karolina Północna decydując o miejscu, ponieważ żadna drużyna nie może wejść do playoffów. Przeciwnikiem jest najwyżej sklasyfikowana drużyna pozostała z SEC, czyli Big Ten Dama nie ma go w play-offach, Rose Bowl czy Sugar Bowl. Ten przedstawiciel będzie pochodził z SEC i będzie albo Alabamą, albo numerem 7 Tennessee.

  • Gruzja wygrywa: Tennessee kontra Clemson lub Karolina Północna
  • LSU wygrywa: Alabama kontra Clemson lub Karolina Północna

Bawełniana miska

To jedyna gra z dużą liczbą miejsc. Jeden z nich trafia do automatycznych eliminacji Grupy Pięciu, w której wyłoniony zostanie zwycięzca bitwy AAC pomiędzy 18. Tulan i nie. 22 UCF. Drugie miejsce po prostu zajmuje najwyżej oceniana pozostała drużyna, która nie brała jeszcze udziału w grze New Year’s Six.

Tymi opcjami będą USC, Tennessee lub Waszyngton. Nie wiadomo, gdzie upadnie USC, ale przy stanie 11-2 trojany są najbardziej prawdopodobną drużyną, która zajmie ostatnie miejsce w noworocznej szóstce.

Najlepiej sklasyfikowana drużyna bez szans na grę w noworocznej szóstce to numer 13 Stan Floryda. Nie oznacza to jednak, że wszystkie 12 najlepszych drużyn zakwalifikuje się. W rzeczywistości mistrz AAC nie znajdzie się w pierwszej dwunastce, a Purdue nie byłby tak wysoko w rankingu, nawet jako mistrz Wielkiej Dziesiątki.

Oprócz tej listy kandydatów, CBS Sports opublikowało moją aktualizację Prognozy piłkarskie na sezon 2022-23 w piątkową noc. Przypomnienie: te prognozy nie przedstawiają obecnego stanu rzeczy, ale tego, jak oczekuję, że będą wyglądać po sobotnich meczach o mistrzostwo konferencji.