Chiefs-Bengals: Kansas City skupiło się na zatrzymywaniu wybuchowych podań

W niedzielę, Szefowie Kansas City będzie podróżować, aby stawić czoła Bengale z Cincinnati. Będzie to pierwsze spotkanie obu drużyn od Bengalczyków Zwycięstwo po dogrywce 27:24 w styczniu Mistrzostwa AFC gra.

Elitarna broń Cincinnati dała obronie Kansas City przewagę w dwóch spotkaniach w zeszłym sezonie. Koordynator defensywy Steve Spagnuolo wie, że przeciwko jednemu z najlepszych odbierających w lidze jego zespół będzie musiał skupić się na powstrzymywaniu przełomowych zagrań – tak jak miało to miejsce podczas niedzielnego meczu. Zwycięstwo 26-10 nad Barany z Los Angeles.

„Co tydzień mówimy o wybuchowych podaniach” – powiedział dziennikarzom Spagnuolo w czwartek. „Ostatni tydzień był jednym z nielicznych [games] gdzie nie mieliśmy psa bawiącego się powyżej 20 [yards] – Myślę, że mieliśmy parę [of] inne tego typu gry. To robi dużą różnicę.

„Spójrzmy prawdzie w oczy, każde przewinienie w tej lidze będzie żerować na wybuchowych podaniach. To ich napędza; zmienia położenie pola. Nasi chłopcy grają dobrą techniką. Mieliśmy zasięg, aby to wyeliminować”.

Podczas gdy kontrargumentem może być to, że wyprzedanie się za wielką grę pozostawia podatną na ataki obronę, Spagnuolo twierdzi, że długie przejazdy – z większą szansą obrony na wykorzystanie błędów – lepiej pasują do obrony.

„W zeszłym tygodniu była gra w grze”, wspomina, „gdzie było oczywiste, że strzelają – i zabraliśmy to. Teraz rozgrywający go znalazł [running] z powrotem i skończyło się na przewadze 15 jardów, ponieważ zabraliśmy wszystkich głębokich facetów. Ale chcemy to robić dalej – ponieważ wierzę, że jeśli sprawisz, że zespół będzie jechał na boisku, gdzieś po drodze, możesz stworzyć grę.

Zdjęcie autorstwa Scotta Wintersa/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images

Rozgrywający Bengals, Joe Burrow, może sprawić, że bieganie po boisku będzie szczególnie frustrujące ze względu na jego często bezbłędne podejmowanie decyzji — i niedocenianą umiejętność poruszania się w kieszeni.

„Mamy do czynienia z kolejnym rozgrywającym, który wychodzi na jaw” – zauważył Spagnuolo. „Jest duży i silny i potrafi rzucać piłką – ale w żadnym wypadku nie jest posągiem. Ma wyjątkową zdolność. Jest podstępny. Jest naprawdę dobry w obronie piłki nożnej.

„To jedna z drużyn z najmniejszą liczbą rotacji i rotacji w NFL. Jest jednym z powodów – ponieważ jest naprawdę mądry w kieszeni z piłką nożną i swoimi manewrami.

W środę główny trener Kansas City, Andy Reid, wyraził przekonanie, że jego pośpiech w podaniu może być bardziej skuteczny w tej grze niż w styczniu – kiedy Burrow uniknął kilku worków, aby pojechać na przejażdżki.

„Byliśmy lepsi w tej dziedzinie – skończyliśmy worki” – zauważył Reid. „To dziecko jest dla nas wyjątkowe do zabawy. Jest silny w kieszeni, więc stanowi kolejne wyzwanie – i wiesz, że nasi ludzie będą nad tym pracować w tym tygodniu i upewnić się, że mają na to plan.

Od styczniowej porażki Chiefs odbudowali swoje drugorzędne miejsce. Niedzielny pojedynek będzie jak dotąd największym sprawdzianem dla początkujących defensywnych obrońców Trenta McDuffiego, Joshuy Williamsa, Jaylena Watsona i Bryana Cooka. Spagnuolo jest szczęśliwy, że jego nowicjusze będą mieli teraz szansę doświadczyć atmosfery wielkiego meczu, zamiast być niesprawdzonym w przyszłym miesiącu w meczach posezonowych, które będą miały największe znaczenie.

Tennessee Titans przeciwko Kansas City Chiefs

Zdjęcie: Cooper Neill/Getty Images

„Jeszcze o tym nie mówiłem – ale planuję to zrobić w sobotę wieczorem” – potwierdził. „To prawdziwy test, aby dowiedzieć się, gdzie jesteśmy. Po prostu nie chcesz być testowany w momencie, gdy naprawdę ważne jest, abyśmy wygrali mecz.

“[But] miejmy nadzieję – z pozostałymi 11 meczami, w które graliśmy – to nas na to przygotowało. Dowiemy się w niedzielę. Myślę, że młodzi chłopcy, których tam mieliśmy, dorastali dość szybko.

„Trent, który do tej pory nie rozegrał wielu meczów, nie widzę, żeby mrugnął okiem z linii bocznej; Joshua na pewno nie. Jaylena zajmować się tą ręką już teraz. Myślałem, że Bryan Cook wykonał dobrą robotę dla Juana [Thornhill] zeszły tydzień. Można by pomyśleć, że zaatakują tam nowicjusza, ale był solidny. Kiedy po meczu nie słyszy się zbyt wiele o bezpieczeństwie, to dobrze – ze względu na pozycję, na której gra”.

Nawet przy tak wielu graczach, którzy nie grali na zeszłorocznych spotkaniach, Reid wierzy, że każdy może uczyć się na błędach Chiefs w tych meczach.

„Każda gra jest inna” — wyjaśnił — „więc do dzieła [planning for the] ten sam zespół — ale będą mieli dla nas coś innego. Ale jeśli używasz go, aby stać się lepszym, to taki jest cel. Wielu facetów nie było tutaj, więc po prostu obejrzeli taśmę i zobaczyli, co zrobiliśmy”.