Bryan Reynolds szuka wymiany u Piratów

14:11: Jona Heymana z New York Post donosi, że Piraci zaoferowali Reynoldsowi przedłużenie, które uczyniłoby go najlepiej opłacanym Piratem w historii pod względem łącznej liczby dolarów, przewyższając przedłużenie o 70 milionów dolarów otrzymane przez kolegę z drużyny, Ke’Bryana Hayesa. Oczywiście Hayes dostał przedłużenie za mniej niż dwa lata służby, podczas gdy Reynolds ma prawie cztery lata, więc żadne przedłużenie nigdy nie zbliży się do liczby Hayesa.

12:09: Zapolowy piratów Bryana Reynoldsa zażądał transakcji, zgodnie z art Jason Mackey z Pittsburgh Post-Gazette. Hej koleś dodaje, że rozmowy o przedłużeniu między Reynoldsem a Piratami osiągnęły „impas” i że Reynolds zażądał wymiany. Mówi, że Piraci nadal nie mają zamiaru nim handlować. Od tego czasu Bucs wydali oświadczenie dotyczące prośby o wymianę:

„Chociaż jest to rozczarowujące, nie będzie to miało żadnego wpływu na nasze decyzje poza sezonem ani w przyszłości. Naszym celem jest ulepszenie Piratów na rok 2023 i kolejne lata. Po trzech latach pozostania w wolnej agencji Bryan pozostaje kluczowym członkiem naszego zespołu. Liczymy na to, że będzie miał wspaniały sezon dla Piratów.

Reynolds od dawna jest poszukiwanym kandydatem do handlu w tej grze. Jest młodym graczem, którego można kontrolować, grającym na elitarnym poziomie, podczas gdy Piraci byli w trakcie długiej przebudowy. Pittsburgh odrzucił jednak zainteresowanie handlem, zamiast tego wolał zatrzymać Reynoldsa, ponieważ chcą wrócić do rywalizacji, gdy jest pod kontrolą klubu.

Reynolds zarobi 6,75 miliona dolarów w tym sezonie w drugim roku dwuletniego przedłużenia arbitrażu o 13 milionów dolarów. Następnie będzie pod kontrolą klubu przez kolejne dwa sezony w drodze arbitrażu, zanim uzyska prawo do bezpłatnej agencji po sezonie 2025.

27-latek odnotował niewielki spadek produkcji ofensywnej w 2022 roku, ale nadal miał bardzo mocny sezon, przecinając 0,262/0,345/0,461 z 27 home runami, wartymi 2,9 bWAR. Był to jego najwyższy wynik od czterech sezonów w wielkiej lidze, ale towarzyszył mu również wzrost liczby strajków.

Wybór w drugiej rundzie Giants w 2016 roku, Reynolds trafił do Piratów w 2018 roku. Andrzeja McCutchena umowa. Zadebiutował sezon później, trafiając 0,314/0,377/0,503 z 16 biegami u siebie w 134 meczach. W innym roku mogłoby to wystarczyć, by zdobyć tytuł Debiutanta Roku, ale obecność Pete’a Alonso, Mike’a Sorokę oraz Fernando Tatis Jr. oznaczało, że zajął czwarte miejsce w Lidze Narodowej.

W drugim roku doznał sporego załamania, osiągając zaledwie 0,189/0,275/0,357 w 55 meczach w sezonie 2020, ale odbił się od swojego najlepszego jak dotąd sezonu w 2021 roku. W tym roku osiągnął 0,302/0,390/ 522 z 24 biegami u siebie, zdobył swój pierwszy mecz All-Star i zajął 11. miejsce w głosowaniu NL MVP. Opublikował również najlepsze wyniki w karierze (18,4%) i wskaźnik chodu (11,6%) w tym roku.

W defensywie Reynolds spędzał większość czasu na lewym lub środkowym polu. Spędził większość sezonu 2021-22 na środku, rejestrując łącznie 2196 inningów 2/3 w mieszanych recenzjach. Liczba outów powyżej średniej dała mu dziesięć w 21 roku, ale -7 w 22 roku, podczas gdy przebiegi obronne dały mu -5 w 21 roku i -14 w tym sezonie. Niezależnie od tego lepiej radzi sobie na lewej stronie, gdzie był wart łącznie 7 DRS w 931 inningsach 2/3 w latach 2019-20.

Chociaż produkcja ofensywna w 2022 roku spadła, ogólne obciążenie pracą w połączeniu z pozostałymi latami kontroli klubu oznacza, że ​​nie zabraknie zalotników. MLBTR przyjrzał się Reynoldsowi jako kandydatowi handlowemu (tytuł, który najwyraźniej posiadał przez prawie trzy lata) zaledwie tydzień temu. Jona Morosiego z MLB Network donosi, że Blue Jays są zainteresowane Reynoldsem, podczas gdy wiele drużyn, w tym Mariners, Yankees i Marlins, było wcześniej zainteresowanych.

Z punktu widzenia Piratów nie jest szczególnie zaskakujące, gdy usłyszą, że planują go zdobyć już w 2023 roku. Jest mało prawdopodobne, że jeszcze bardziej osłabią swoją pozycję negocjacyjną, ogłaszając publicznie, że go wymieniają. Ich cena wywoławcza zawsze była niebotyczna ( donosi Seattle Times że ich cena wywoławcza za termin „21 zaczęła się z Julio Rodriguez) iz pewnością znów będzie szukał sporej liczby młodych zawodników.

To, czy Piraci powinni handlować Reynoldsem, zawsze było przedmiotem dyskusji. Jako klub znany z niskich wydatków, było prawie niemożliwe, aby pozostali poza kontrolą jego klubu, ale odbudowujący się Bucs zaczynają wykazywać oznaki życia i nie jest wykluczone, że są w stanie konkurować w NL Centralny do 2024-25. Niezależnie od tego, czy go sprzedają, czy nie, wiadomości z pewnością dodają dodatkową warstwę, ponieważ agenci i pracownicy recepcji przybywają do San Diego na rozpoczęcie jutrzejszych zimowych spotkań.

Zdjęcie: USA Today Sports.