Rekrut Brocka Purdy’ego będzie pierwszym rozgrywającym San Francisco 49ers w przyszłości. Zespół stracił weterana Jimmy’ego Garoppolo na sezon aż do złamanej stopy przeciwko Miami Dolphins. Garoppolo, oczywiście, zaczął, ponieważ Treya Lanca spadł w drugim tygodniu po kontuzji kostki kończącej sezon.

Purdy, ostatni wybór w tegorocznym drafcie, poprowadził 49ers do imponującego zwycięstwa 33-17 nad Miami Dolphins. Cóż, dominująca gra defensywna 49ers doprowadziła do zwycięstwa, ale Purdy zrobił to, o co go poproszono, i zagrał dobrze. Nowicjusz zakończył mecz 25 ze swoich 37 podań na 210 jardów, dwoma przyłożeniami i przechwytem.

Czy jest to jednak trwałe? Następny będzie jego pierwszy start w NFL, przeciwko rozgrywającemu Tomowi Brady’emu i przyjezdnym Tampa Bay Buccaneers.

„Tak, myślę, że to wspaniałe”, powiedział Purdy, który dwa dni po Bożym Narodzeniu skończy 23 lata, o nadchodzącym pojedynku z 45-letnim przyszłym rozgrywającym Hall of Fame. „Facet gra w piłkę nożną dłużej, niż ja żyję. Wystartować z GOAT po raz pierwszy, to będzie całkiem fajne”.

Purdy miał dwa lata, kiedy Brady wygrał swój pierwszy z siedmiu Super Bowl. Nonszalancka postawa młodego rozgrywającego wobec Brady’ego i Buccaneers może być dobra dla niego i 49ers. Im mniejszą presję odczuwa, tym lepiej.

„Ale to każda inna gra, człowieku” – kontynuował Purdy. „Muszę być skuteczny, robić swoje i grać w piłkę nożną”.

49ers wygrali pięć meczów z rzędu dzięki obronie zespołowej, która w tym okresie grała lekką piłkę nożną. Purdy ma nadzieję kontynuować zwycięską passę w następny weekend na stadionie Levi’s.