Badanie ujawnia najczęstsze powody, dla których smartfon powinien zostać wyrzucony

Jest piątek, więc możesz być gotowy, aby usłyszeć niesamowite statystyki. Najpierw chcielibyśmy, abyś odgadł, ile smartfonów zostanie wydanych w tym roku. Otóż ​​wg Zielone smartfony5,3 miliarda urządzeń zostanie wyrzuconych w 2022 roku. Do diabła, pamiętamy, kiedy liczba aktywnych smartfonów nie zbliżała się do tej liczby.

Głównym powodem, dla którego telefony się psują, jest to, że przestają się ładować

Faceci i dziewczęta z Green Smartphone byli ciekawi, co powoduje, że konsumenci porzucają swoje telefony. Innymi słowy, jakie są najczęstsze przyczyny awarii smartfonów? Więc używając Google, postanowili sprawdzić, które problemy generują najwięcej skarg. A na szczycie listy znajduje się niemożność ładowania telefonów, przez co jedna trzecia wyrzuconych telefonów trafia na wysypisko Secaucus obok szczątków Jimmy’ego Hoffy. I to ma sens; w końcu telefon, którego nie można naładować, jest bezużyteczny.

Najczęstszym powodem, dla którego telefon przestaje się ładować, jest to, że port ładowania jest pełen brudu lub zanieczyszczeń; użycie sprężonego powietrza może pomóc w wyczyszczeniu portu. Zanim wyrzucisz ten telefon do śmieci, zastanów się nad wymianą baterii lub użyciem innego kabla lub wtyczki. Ale jeśli szukasz pretekstu do aktualizacji („Przepraszam kochanie, muszę tylko kupić nowy telefon, bo mój się już nie ładuje. Możemy wstrzymać się z zakupem insuliny przez 24 miesiące, prawda?”), to A jeśli masz problem ze współmałżonkiem, po prostu pokaż mu ten artykuł.

Zepsuty ekran dotykowy jest kolejnym najbardziej prawdopodobnym powodem dzwonienia na telefon z informacją o czasie zgonu, wynika z badań. Ponownie, ma to sens, ponieważ gdy ekran dotykowy nie może już rejestrować dotyku, niewiele można z nim zrobić. A ekran dotykowy jest tak wrażliwą częścią smartfona, że ​​jeśli nie zakryjesz go osłoną ekranu, jest odsłonięty i gotowy do rozbicia jednym uderzeniem. Taki powód podaje 10% tych, którzy zakopali swój smartfon. Kolejnym najczęstszym powodem, dla którego konsumenci porzucają swoje smartfony za 9% całości, jest to, że głośnik już nie działał.

Jaki był powód, dla którego wycofałeś swój poprzedni telefon?

Kiedy się nad tym zastanowić, utrata głośnika telefonu nie jest łatwiejsza niż utrata ekranu dotykowego. Brak dźwięku, brak połączenia. Brak muzyki i gier mobilnych. Niedobrze. Ze zepsutymi głośnikami, które stanowią 9% najczęstszych przyczyn psucia się telefonu, jest tendencja konkretnego smartfona do przegrzewania się. Większość telefonów od czasu do czasu się przegrzewa, ale ciągłe pieczenie rąk podczas próby nawiązania połączenia nie jest dobre.

Piątym najbardziej prawdopodobnym powodem awarii smartfona, stanowiącym 8% z 13 najczęstszych powodów, jest zepsuty mikrofon. Jest to związane z uszkodzonym ekranem dotykowym i uszkodzonym głośnikiem. Wykonywanie i odbieranie połączeń może być trudne bez działającego mikrofonu.

Kolejne trzy powody, dla których telefon się psuje, z których każdy odpowiada za 7% wszystkich, to zbyt szybko rozładowująca się bateria, niedziałający aparat i niemożność połączenia z siecią Wi-Fi. Szybko rozładowująca się bateria może być problemem z oprogramowaniem, ale można to również zaobserwować w starszych telefonach, które są gotowe do przejścia na emeryturę. Jeśli nie korzystasz z oprogramowania w wersji beta, a Twój telefon już się zużywa, nadszedł czas, aby zrobić coś humanitarnego i zdobyć nowe urządzenie. Szczerze mówiąc, spodziewalibyśmy się, że skargi na baterie będą wyżej na liście.

Dziewiątym najczęstszym powodem awarii telefonu jest niedziałający Bluetooth (4% wszystkich). Ponieważ coraz więcej bezprzewodowych zestawów słuchawkowych Bluetooth i smartwatchów nie działa, ten problem wystarczyłby niektórym (prawdopodobnie więcej niż myślisz) do porzucenia codziennego sterownika.

Następujące dwa problemy stanowią 2% najczęstszych przyczyn psucia się smartfonów i często są ze sobą powiązane. Niezależnie od tego, czy przycisk głośności nie działa, czy przycisk zasilania jest uszkodzony, jest to rzadkie zjawisko, które może uniemożliwić komuś korzystanie ze słuchawki.

Dwa mniej prawdopodobne powody wyrzucenia obecnego telefonu, które zdarzają się tylko w 1% przypadków, to wadliwy GPS i niemożność korzystania z ładowania bezprzewodowego.

Co sprawiło, że przypomniałeś sobie ostatni telefon, który wymieniłeś? Czy to był jeden z powodów, o których wspominaliśmy w artykule? Daj nam znać, zostawiając swoje komentarze w polu poniżej.