Atomic Heart: Odpowiedzi na nasze pytania – IGN First

Po miesiącu relacjonowania Atomic Heart w ramach IGN First wciąż mieliśmy wiele rzeczy, które chcieliśmy wiedzieć o nadchodzącej strzelance. Zadaliśmy więc reżyserowi gry Robertowi Bagratuni tylko kilka z wielu pytań, które wciąż mamy i dowiedzieliśmy się wielu interesujących nowych szczegółów.

Jest dużo walki w zwarciu. Czy jest to zgodne z planem, czy zasoby takie jak amunicja są ograniczone?

Mundfish mówi, że „każda gra wymaga równowagi, a Atomic Heart nie jest wyjątkiem. Każdą broń skrupulatnie opracowaliśmy, aby zachowywała się wyjątkowo w bitwie i była niezbędna w podróży. Tak, walka wręcz pomaga oszczędzać amunicję, ponieważ wrogów jest wielu i jest mało prawdopodobne, że zawsze będziesz mieć dość amunicji, aby ich wszystkich wyeliminować. Dlatego mamy specjalną mechanikę, która pozwala nam gromadzić energię w walce w zwarciu, a później można jej użyć do strzelania specjalną bronią energetyczną.”

Wiele ulepszonych broni do walki w zwarciu ma również specjalne ataki, które dają ci przewagę, której nigdy nie zapewni broń dystansowa. Kluczem jest łączenie rodzajów broni i taktyk, ponieważ w niektórych walkach musisz radzić sobie z wieloma rodzajami wrogów jednocześnie.

Jakie są opcje wagowe i jakie polecacie?

Atomic Heart ma trzy poziomy trudności, jak opisuje Bagratuni: „Podobnie jak większość gier, Atomic Heart ma historię, średni i trudny poziom trudności. Dla tych, którzy chcą skupić się na fabule, dla tych, którzy chcą przejść grę zgodnie z założeniami i dla tych, którzy niczego na tym świecie się nie boją i mają mocne nerwy. Poziom trudności nie wpłynie na historię, więc to od gracza zależy, czy zrelaksuje się w bitwach, czy się wypoci”.

Czy istnieją ataki żywiołów inne niż błyskawice i lód?

W Atomic Heart dostępnych jest znacznie więcej zdolności. Wśród nich jest umiejętność Bomba polimerowa, która pozwala pokryć wrogów substancją polimerową, która jest wysoce reaktywna na błyskawice, zamrażanie i ogień. Reżyser Robert Bagratuni mówi: „Pokryj swoich przeciwników polimerem, a następnie porażaj ich prądem paralizatorem, nie mają szans na wygraną. Jeśli agresja nie jest twoim podejściem, chwyć polimerową tarczę, a następnie zamroź się – osłaniając się przed atakami tarczy, zamroź przeciwnika w odpowiednim momencie i po cichu zniszcz go z bezpiecznego miejsca”.

Mundfish potwierdził, że w grze nie ma umiejętności ognia, ale można używać specjalnych dodatków do broni, które sprawiają, że pociski stają się łatwopalne. Możesz więc połączyć te umiejętności i mechanikę, aby stworzyć unikalne efekty w grze, takie jak ogniste pierścienie, naelektryzowane lub zamrożone pułapki itp.

Czy istnieje skradankowa gra?

„To zależy od tego, jak grasz i jaką preferujesz broń” – mówi reżyser. „Gra ma mechanikę, która pozwala ci po cichu pozbyć się zarówno organicznych, jak i mechanicznych wrogów bez zwracania na siebie uwagi. Istnieje również system alarmowy, który będzie przywoływał coraz więcej robotów, ale nawet w tym celu istnieją działania, które pomogą ci uniknąć niepotrzebnej uwagi – rozległy ekosystem obiektów, który łączy wszystkie roboty w jedną sieć komunikacyjną z dużą liczbą węzłów.

Kontynuuje: „w grze nie ma pełnego trybu skradania się – nie można go przejść tak, jak niektóre gry bez walki. Możesz znacznie zmniejszyć liczbę wrogów, możesz być ostrożny, nie podnosić alarmu i stosować taktykę zarówno w walce, jak i podczas eksploracji świata. Ale trzeba walczyć”.

Co muzyka Micka Gordona wnosi do Atomic Heart?

Tim mówi, że praca z Gordonem była radością – „Mick wykonał dla nas niesamowitą robotę – wprowadzając nastrój w bardzo nowoczesny sposób. W otwartym świecie jest dużo jego muzyki – jest dosłownie wypełniony Mickiem. Jego muzyka pasuje do dynamicznych walk, które obserwujemy w otwartym świecie, tworzy nastrój i emocje oraz zdaje się mówić ci, co masz robić dalej”.

Pop w sowieckim stylu spotyka soczyste remiksy w stylu Dooma.


„Ale oprócz twórczości Micka można znaleźć wiele innych kompozycji z ubiegłego wieku, od lat 50. do 80.”, kontynuuje Bagratuni. „Muzyka jest bardzo ważna dla zanurzenia się, szczególnie w naszym przypadku – kiedy tworzysz retro-futurystyczny świat, w którym historia obrała alternatywną ścieżkę, ale wielcy muzycy z przeszłości wciąż pisali swoje piosenki. Pop w sowieckim stylu spotyka się z soczystymi remiksami w stylu Dooma – to robi wrażenie”.

Ile przejażdżek jest w Atomic Heart?

Jest tylko jeden model samochodu, którym można bezpośrednio jeździć, co odzwierciedla brak opcji, jakie istniały w prawdziwym ZSRR. Jeśli chodzi o jego zastosowanie, reżyser mówi, że jest „bardzo przydatne, gdy trzeba uciec przed dużą liczbą wrogów, jednocześnie zgniatając kilka robotów. Lub jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu na zwiedzaniu okolicy pieszo. Oczywiście nie jest to gra o codzienności w dużym mieście, gdzie jedzie się samochodem z punktu A do punktu B, ale to szeroki świat i samochód jest wygodny. Być może dodamy więcej pojazdów, takich jak autobusy i traktory w DLC – ale to bardziej dla zabawy, a nie na tym, na czym mieliśmy się skupić w tej grze.”

Czy świat jest całkowicie otwarty od samego początku? Jak duże to jest?

Twórcy twierdzą, że „świat Atomic Heart jest dość duży, ale tworzenie całkowicie otwartego świata nie zawsze działa dobrze. Chcieliśmy uzyskać tutaj większą spójność narracyjną, ale nie zamienić jej w ogromną mapę z interesującymi miejscami, na której przechodzi się od jednego problemu do drugiego, całkowicie zapominając o fabule”.

„Ponadto chcieliśmy odtworzyć nastrój „zamkniętej, tajnej placówki”, w której wejścia i wyjścia są pilnie strzeżone”. Ważne jest, aby zrozumieć, że laboratoria i inne budynki znajdują się nie tylko nad ziemią, ale także pod nią. Jeśli wyobrazisz sobie ten świat i spróbujesz go do czegoś porównać, najbardziej przypomina on drzewo-grzyb, które rozgałęzia się i rozchodzi we wszystkich kierunkach”.

Bagratuni kontynuuje: „Kiedy gracz wychodzi z pierwszego podziemnego kompleksu, gdzie dopiero zaczyna zagłębiać się w historię i rozumieć mocne strony swojej postaci, czeka na niego otwarty świat. W otwartym świecie znajduje się wiele ciekawych terytoriów, a także starannie ukrytych opcjonalnych lokacji. Teraz widzimy tylko jeden z nich. Takich miejsc jest mnóstwo, ale trzeba się nieźle namęczyć, żeby je znaleźć.

„Dodatkowo można spacerować, pływać, jechać w dowolnym kierunku, szukać ukrytych miejsc, w których można znaleźć coś wartościowego oraz zbierać opowieści mieszkańców świata i wszystko, co pomoże głębiej zrozumieć fabułę. W świecie Atomic Heart jest mnóstwo do zrobienia. Co najważniejsze, podróż przez świat Atomic jest płynna – bez ekranów ładowania”.

Czy można znaleźć obiekty fabularne związane ze środowiskiem?

Atomic Heart to gra skupiająca się na fabule, jak wyjaśnia Mundfish: „Narracja jest główną siłą napędową gry. Historia opowiedziana jest zarówno poprzez otoczenie, jak i ogromną ilość dialogów między głównymi bohaterami. Obejmuje to ogólne rozumowanie na temat tego, co się dzieje, otrzymywanie zadań, relacje między postaciami i dużą liczbę stałych elementów, które zanurzają cię w świecie gry i wydarzeniach.

Według Bagratuni historia w Atomic Heart „jest najmocniejszym aspektem gry”. Pod względem wpływów „inspirują się wieloma powieściami dystopijnymi z lat 30.-80., autorstwa wielkich mistrzów science fiction. Historia zawiera zarówno komediowe, jak i głęboko filozoficzne pytania, dramat, detektywa i zwroty akcji”.

Jaka jest równowaga między walką, fabułą i łamigłówkami?

Bagratuni chce, aby gracze zgadywali w całym Atomic Heart: „Chcieliśmy stworzyć grę, która będzie cię zaskakiwać przez cały czas podczas całej rozgrywki – aby dać ci nowe, świeże wrażenia, wydarzenia i lokalizacje. To rodzaj kolejki górskiej emocji. Na początku wszystko jest jasne i radosne, potem to horror, w którym boisz się zrobić krok, a potem, kiedy jesteś silniejszy i rozumiesz, jak to wszystko działa, gra zmienia tempo, popychając cię do nowych przeciwników i wydarzeń. ”

Chcieliśmy stworzyć grę, która będzie Cię nieustannie zaskakiwać.


„Doświadczenie graczy będzie zależeć od tego, co jest dla nich bardziej interesujące. Niektórzy mogą spędzić dużo czasu w otwartym świecie, niszcząc roboty, aby zrobić sobie nową broń superwspomagającą. Ktoś zdecyduje się odblokować wszystkie opcjonalne łamigłówki, w których czekają na Ciebie rzadkie i cenne nagrody. A niektórzy będą śledzić historię, nie rozpraszając się bitwami”.

Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja/wyposażenie do grania?

Bagratuni powiedział, że jego idealne wyposażenie to „telekineza i umiejętności bomby polimerowej, broń biała Pate ze specjalnym atakiem latającego noża i pistolet elektryczny”. Woli używać amunicji zamrażającej do walki na krótkim dystansie i amunicji blasterowej do walki na odległość. Mówiąc, że „wraz z Bombą Polimerową i Telekinezą tworzy świetny zestaw wielofunkcyjny, który można dynamicznie wykorzystać w walce. Możesz także tworzyć różne pułapki na przeciwników, tworząc przed nimi zastój polimeru i nadając im właściwości żywiołów.

„Szczerze mówiąc, każdy w naszej drużynie gra inaczej, niektórzy podają, niektórzy są bardziej ostrożni i wybierają strategię z tarczą i kontrolą wroga. Ale naprawdę lubię patrzeć, jak inni ludzie grają w tę grę inaczej i używają fajnych kombinacji broni, umiejętności i ulepszeń, których nigdy wcześniej nie widziałem”.

Mamy nadzieję, że po tym i wszystkich naszych funkcjach IGN First w Atomic Heart zrozumiecie jeszcze lepiej Atomic Heart. Jeśli zdarzy ci się przegapić jakąś, sprawdź historię alternatywnego sowieckiego świata w grze lub naszą ekskluzywną praktyczną zapowiedź.

Simon Cardy uważa, że ​​powinniśmy przestać próbować tworzyć roboty, które mogą się od nas odwrócić. Śledź go na Twitterze pod adresem @CardySimon.