Amazon Kindle Scribe chce, aby czytanie i pisanie znów było gorące

Z Kindle ScribeAmazon ma nadzieję, że urządzenie, które uruchomił podczas administracji George’a W. Busha, może ponownie stać się jego kolejną wielką rzeczą.

Amazon nie stroni od błyskotliwych pomysłów, bez względu na wszystko dron dostawczy, pies-robot lub rozmowa z Wirtualny asystent Alexy. Ale w tym tygodniu Amazon zaczął sprzedawać Kindle Scribe, odświeżoną wersję czytnika E Ink, który został wprowadzony na rynek, zanim Amazon miał nawet aplikację mobilną.

Kindle Scribe nie jest futurystyczny. To nie jest na wpół sentymentalne. Nie ma nawet koloru. Jego wielka aktualizacja: Oprócz czytania możesz teraz o nim pisać.

Czytaj więcej: Recenzja Amazon Kindle Scribe: Ten tablet do robienia notatek E Ink zapewnia doskonałą równowagę

Ale odmładzając małego Kindle’a, Amazon ma nadzieję dać ci nowe powody, by doświadczyć wielowiekowej radości czytania. Pierwszy Kindle pojawił się na rynku w tym samym roku, co pierwszy iPhone, a w ciągu półtorej dekady od tego czasu nasze urządzenia osobiste stały się inteligentniejsze, szybsze, bardziej błyskotliwe – i mają teraz większy wpływ na nasze samopoczucie psychiczne. Płynąc pod prąd, misja Kindle Scribe jest mało efektowna. Został zaprojektowany, aby pomóc Ci zagłębić się w zadania, które utrudnia większość urządzeń z dostępem do Internetu: uważne czytanie i robienie notatek.

„Poszerzyliśmy świat tego, co klienci mogą zrobić, ale nadal zachowaliśmy ideę sanktuarium, w którym ludzie mogą przejść do treści i nie przeszkadzać im” – Kevin Keith, wiceprezes Amazon ds. zarządzania produktami i marketingu, powiedział w wywiadzie.

Prawdziwym przełomem Scribe może być po prostu to, że robi to Amazon, czwarta co do wielkości firma na świecie pod względem wartości rynkowej.

Tablety Kobo, reMarkable i Boox E Ink od mniejszych producentów oferują już pisanie jako funkcję, a niektóre mają duże formaty z jakością ekranu prawie tak dobrą jak Scribe. Ale żadna nie pozwala na tworzenie zakładek do książek Kindle, a niektóre nawet nie obsługują aplikacji Kindle. Dzięki Scribe Amazon otworzył swoją ogromną i popularną bibliotekę do bazgrania.

Dodanie nowego blasku do Kindle ma sens, biorąc pod uwagę, że Amazon twierdzi, że jego klienci kupują więcej książek Kindle niż książek fizycznych. I istnieje duża potencjalna baza przyszłych użytkowników Kindle, którzy już korzystają z aplikacji do e-czytania Amazona, biorąc pod uwagę, że aplikacja Kindle została pobrana ponad 326 milionów razy na całym świecie od 2012 roku na urządzenia Apple i Android zamiast Kindles, zgodnie z data.ai, firma zajmująca się analizą rynku, która podąża za aplikacjami mobilnymi.

Chris LaBrutto, starszy menedżer produktu w Amazon, powiedział, że użytkownicy Kindle już tworzą wersję „Cliff Notes” swoich książek Kindle z wyróżnieniami i wpisywanymi notatkami. Dodanie pióra do pisania do Scribe podnosi to doświadczenie, umożliwiając czytelnikom bardziej aktywne zaangażowanie, powiedział LaBrutto.

Pytanie brzmi, czy po 15 latach rosnącego uzależnienia od smartfonów kupujący gadżety, tacy jak Ty, pragną wrócić do czytania i pisania w odcieniach szarości.

Fani E Ink uwielbiają jego ograniczenia

Po raz pierwszy sprzedawane jako część e-czytników w połowie 2000 roku, wyświetlacze E Ink zyskały lojalnych zwolenników wśród czytelników wszystkich gatunków. Wyświetlacze wyświetlają tekst i grafikę w skali szarości z małymi, naładowanymi kapsułami, które stają się czarne lub białe w odpowiedzi na ujemne lub dodatnie sygnały elektryczne. Zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne tablety, dzięki czemu mają żywotność baterii mierzoną w tygodniach zamiast w godzinach.

Możesz także czytać ekran E Ink w bezpośrednim świetle słonecznym i unikać świecenia niebieskiego światła w oczy, ponieważ nie jest on podświetlany. Natychmiast spodobało się Nickowi Price’owi, inżynierowi bezpieczeństwa w Portland w stanie Oregon, który korzystał z wielu czytników Kindle z obsługą E Ink, a także z czytnika Boox.

„Odkryłem, że w nocy było o wiele łatwiej dla moich oczu, kiedy próbowałem iść do łóżka” – powiedział Price o swoim pierwszym ekranie Kindle.


Teraz gra:
Patrz na to:

Kindle Scribe: dogłębne spojrzenie na najnowszy e-czytnik Amazona


10:30

Dla fanów liczy się prostota urządzenia. Oprócz wyeliminowania jaskrawych kolorów odbijających się od ekranu, urządzenia E Ink zwykle nie oferują pełnego Internetu, co znacznie odwraca uwagę od skoncentrowanego czytania. Taki był urok ReMarkable 2, tabletu piórkowego E Ink, który ma się ukazać w 2020 roku, powiedział Andrew Loeb, profesor języka angielskiego na Trent University w Ontario w Kanadzie, który chciał skupić się na czytaniu i robieniu notatek. nabierający.

„Możesz dostać iPada za tę samą cenę”, powiedział, ale to mijałoby się z celem. „Jeśli mam iPada, zrobię z nim inne rzeczy”.

Pisanie na e-booku to logiczny następny krok, gdy próbujesz uchwycić doświadczenie czytania na papierze. Loeb używa swojego reMarkable 2 do oceniania prac uczniów, rozwiązując problem, z którym miał do czynienia na początku pandemii, kiedy jego zajęcia były zdalne. Lubi też używać go do czytania artykułów i robienia notatek na spotkaniach i konferencjach. Dotykowy dotyk pisania na tablecie zwiększa wrażenia, powiedział.

Czytaj więcej: Najlepsze tablety E Ink w 2022 roku: Kindle Scribe firmy Amazon i nie tylko

E Ink, który angażuje zmysły

Dzięki urządzeniom takim jak reMarkable, z którymi można konkurować, Amazon dążył do tego, aby Kindle Scribe był najlepszym narzędziem do pisania.

Różnica Scribe polega na połączeniu doskonałych funkcji. Jego realistyczne wrażenia podczas pisania w połączeniu z ekranem o przekątnej 10,2 cala i ostrym obrazem o rozdzielczości 300 ppi łączą w sobie aspekty różnych ulubionych e-czytników.

Amazon przysłał mi jednostkę testową, żebym mógł sam to poczuć. Odkryłem, że pióro oddaje radość pisania na papierze, natychmiast wyświetlając ostrą linię. Ekran ma wystarczającą teksturę, aby wydawać satysfakcjonujący dźwięk pisania podczas pisania.

Zdaniem LaBrutto i Tima Walla, głównego projektanta przemysłowego w firmie Amazon, to doświadczenie jest wynikiem intensywnych wysiłków. Obejmowało to precyzyjne dostrojenie tekstury ekranu, ostrości obrazu i bezpośredniości pisania.

Dzięki ekranowi E Ink „w rzeczywistości nie piszesz na powierzchni, na której piszesz” – powiedział Wall. „Wszystko pod tym obiektywem, ta powierzchnia jest dodatkiem”.

Zespół skupił się na mikronach przestrzeni między górną warstwą ekranu a wszystkimi komponentami, które trzeba było umieścić pod nią wraz z atramentem E. Skupili się również na mikrosekundach opóźnienia, czyli czasie, jaki zajmuje pojawienie się linii po kontakcie rysika z ekranem.

Amazon twierdzi, że Kindle Scribe jest specjalnie zaprojektowany do czytania literatury faktu. Duży ekran wyświetla wyraźne wykresy i diagramy w skali szarości i mieści więcej tekstu na każdej stronie. Oprócz wklejania notatek do książek Kindle możesz oznaczać pliki PDF i dokumenty Microsoft Word. Dodawanie rękopis ma również sens w przypadku literatury faktujak wykazały badania, poprawia uczenie się w porównaniu z pisaniem notatek.

Doodling na Kindle Scribe

Notatniki Scribe pozwalają rysować, robić notatki i tworzyć listy za pomocą pióra.

Davida Carnoya/CNET

Zaznaczanie i dodawanie adnotacji bezpośrednio w pliku PDF pomogło mi na przykład przyswoić informacje z gęstej dokumentacji prawnej. Czytając książkę non-fiction w aplikacji Kindle, od razu zacząłem podkreślać ważne nazwiska i daty, a także tworzyć bieżący komentarz z odręcznymi i tekstowymi karteczkami samoprzylepnymi.

(Zwrócę urządzenie testowe Kindle Scribe po opublikowaniu tej historii, po czym przełączę się z powrotem do aplikacji Kindle na moim telefonie – gdzie nie będę mieć dostępu do moich odręcznych notatek. Mogę je pobrać osobno jako plik PDF. Ale moje wyróżnienia i notatki tekstowe utworzone w Scribe pozwolą mi zobaczyć je w mojej aplikacji na telefon Kindle).

Pisanie na Kindle wymagało więcej kroków niż pisanie bezpośrednio do pliku PDF, coś w tym stylu Recenzenci CNET uznali je za niefortunne i niezgrabne. Zespół Kindle dokonał tego wyboru projektu, aby zachować czystość stron, powiedział Keith. Dodał, że oznacza to również, że czytelnicy mogą dostosować swoją czcionkę bez zakłócania lokalizacji swoich notatek na stronie.

„Jedną z rzeczy, które klienci lubią w Kindles, jest to, że nie rozpraszają uwagi” – powiedział.

Jeśli Scribe odniesie sukces, ta prostota zatrzyma cię w świecie Amazon bez konieczności malowania gadżetu, nie mówiąc już o możliwości latania jak dron z kamerą lub turlania się i tańczenia jak domowy robot.