Aktualizacja iOS 16.1.2: każda nowa funkcja iPhone’a, którą znamy i jak ją zdobyć

Jeśli chcesz, aby Twój iPhone miał jak najbardziej aktualne oprogramowanie — abyś mógł w pełni wykorzystać nowe funkcje i poprawki błędów — nie będziesz chciał przegapić iOS 16.1.2najnowsza wersja oprogramowania mobilnego firmy Apple, która pojawiła się w tym tygodniu.

Najnowsza wersja systemu iOS zawiera poprawki zabezpieczeń, lepszą kompatybilność z dostawcami usług bezprzewodowych oraz ulepszenia wykrywanie kolizji dla serii iPhone’a 14. Apple nie potwierdził jeszcze szczegółów swoich aktualizacji zabezpieczeń i poprawek oprogramowania, ale twierdzi, że wkrótce udostępni więcej informacji. Oczekuje się, że użytkownicy zobaczą lepszą wydajność i łączność z niektórymi operatorami bezprzewodowymi.

Nie zabrakło funkcji wykrywania kolizji, która miała za zadanie automatycznie zgłaszać potencjalne wypadki rzekomo dzwoniąc pod numer 911 podczas jazdy kolejką górską. Niektórzy użytkownicy twierdzili, że wykrywanie kolizji aktywowało się również podczas jazdy na nartach KSL. Apple nie powiedział, czy aktualizacja dotyczy konkretnie tego błędu.

(I tak, jeśli śledzisz, ta najnowsza aktualizacja iPhone’a pojawia się trzy tygodnie później iOS 16.1.1 został wydany ponad miesiąc później iOS 16.1.)


Teraz gra:
Patrz na to:

iOS 16: Potężne funkcje, które mogłeś przegapić


6:28

Pobierz teraz system iOS 16.1.2 na iPhone’a

Informacje o wersji dla iOS 16.1.2.

Zrzut ekranu: Zach McAuliffe/CNET

Jeśli Twój iPhone nie monituje o aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania, możesz samodzielnie pobrać nową wersję iOS 16.1.2.

1. Otwórz to Ustawienia.

2. Dotykać Ogólny.

3. Dotykać Aktualizacja oprogramowania.

4. Dotykać Ściągnij i zainstaluj i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie

Większa aktualizacja iOS 16.2 dla iPhone’a jest już na horyzoncie

Aktualizacje oprogramowania iPhone’a wciąż są mocne. W niedalekiej przyszłości Apple powinno wypuścić większą aktualizację 16.2, która obecnie jest jeszcze w fazie beta.

W systemie iOS 16.2 właściciele iPhone’ów mogli zobaczyć czarne tło zawsze na wyświetlaczu. Podczas testowania wersji beta iOS 16.2 odnieśliśmy sukces wyłącz tło za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Apple ogłosił trzy wersje beta iOS 16.2 w ostatnich miesiącach. Te wersje beta dodały również widżety snu i medycyny do ekranu głównego, a także ustawienia Aktywności na żywo. Nie jest jasne, czy te funkcje zostaną uwzględnione w wersji iOS 16.2, ale będziemy uważnie obserwować i informować o wszystkich najlepszych nowych funkcjach, które się pojawią.

Aby uzyskać więcej porad dotyczących systemów iOS i iPhone, zobacz najnowsze funkcje w iOS 16.1, nasza ściągawka na iOS 16 oraz ukryte funkcje iOS 16, które powinieneś wypróbować teraz.