1/8 finału mistrzostw świata: Lionel Messi i Argentyna zmierzą się z Australią w kolejnym kroku ku chwale mistrzostw świataCNN

The Mistrzostwa Świata nie było to łatwe dla Lionela Messiego i Argentyna jak dotąd, ale są wielkimi faworytami przed meczem 1/8 finału przeciwko Australia.

Socceroos byli niespodzianką w fazie grupowej, kwalifikując się do rundy pucharowej w Katarze dzięki wygranym 1: 0 z Tunezją i Danią.

Tymczasem Argentyna wróciła z szokująca porażka na otwarcie z Arabią Saudyjską wygrywając 2:0 z Meksykiem i Polską.

Mimo obrony rzutu karnego przeciwko Polsce, Messi odegrał kluczową rolę w turnieju Argentyny, strzelając dwa gole – m.in wielki atak na Meksyk – i udzielając jednej asysty.

Pokonaj Australię – co Argentyna zrobiła we wszystkich swoich poprzednich spotkaniach z wyjątkiem dwóch – a Holandię lub Stany Zjednoczone czekają w ćwierćfinale.

Ale ten mundial przyniósł już kilka niepokojów, jak pokazała Arabia Saudyjska w meczu otwarcia z Argentyną. W rezultacie menedżer Lionel Scaloni niczego nie bierze za pewnik.

„Australia to dobry zespół” – powiedział powiedział dziennikarzom w piątek. To jest piłka nożna, musisz odłożyć na bok teoretyczne faworyzowanie i grać.

„Powinniśmy się dostosować, w defensywie czasami się zmieniamy. Australia ma swoje ustalone sposoby atakowania i nie zamierzają tego zmieniać.

„Zostawimy ostatnią kroplę potu na boisku w tym mundialu, będziemy rywalizować”.

Jeśli chodzi o Australię, utrzymanie trzeciego z rzędu czystego konta w turnieju będzie trudnym zadaniem z Messim na boisku.

– To będzie oczywiście ciężki mecz przeciwko prawdopodobnie najlepszemu piłkarzowi w historii, który uczynił grę lepszą – powiedział w piątek obrońca Milos Degenek. „Poza tym, 11 na 11. Nie ma 11 Mesjaszy, jest jeden. Wiemy, że ich zespół jest pełen gwiazd.

Napięty harmonogram oznacza, że ​​​​zespoły mają tylko dwa dni na przygotowanie się do sobotniego meczu na stadionie Ahmad bin Ali w Al Rayyan – o czym nawiązał Degenek na swojej konferencji prasowej.

„To jest coś, co FIFA musi wziąć pod uwagę, że nie jesteśmy robotami, że jesteśmy istotami ludzkimi, że musimy się zregenerować i nie możemy po prostu grać dzień po dniu” – powiedział. „My też potrzebujemy odpoczynku”.

FIFA nie odpowiedziała natychmiast na prośbę CNN o komentarz dotyczący harmonogramu turniejów dla Australii i Argentyny.

W innym sobotnim meczu Holandia i Stany Zjednoczone zmierzą się na Stadionie Międzynarodowym w Khalifa.

Holandia kontra USA: 10:00 czasu wschodniego

Argentyna kontra Australia: 14:00 czasu polskiego

USA: Fox Sports

Wielka Brytania: BBC lub ITV

Australia: SBS

Brazylia: SportTV

Niemcy: ARD, ZDF, Deutsche Telekom

Kanada: Bell Media

Republika Południowej Afryki: SABC